Już za kilka dni (materiał do redakcji wysłany 26XI 2022r) startują rozgrywki w odmianie halowej Hokeja na trawie. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w terminie 3-4 XII br .A same rozgrywki składają się z 7 tur.

Zakończenie rundy kwalifikacyjnej to 5II2023r. Zaś sam turniej finałowy zostanie rozegrany 11 II2023r. I wszystko było by cudowne ,wspaniałe właśnie gdyby… Gdyby kibice wiedzieli czy będą transmisje ze spotkań eliminacyjnych?

W ubiegłym sezonie Superliga na moje pytanie, właśnie o transmisje ze spotkań ligowych odpowiedziała …że są one w gestii klubów i nie jest to sprawa Superligi – instytucji bądź co bądź powołanej do propagowania Hokeja na trawie!!

PZHT -Polski związek Hokeja na Trawie ogłosił konkurs na przeprowadzenie rundy finałowej przedstawiając warunki organizatorom z najmocniejszym akcentem.. wszelkie koszty imprezy ponosi organizator . Przypominajka która ukazała się 17 listopada na stronie …Polski Hokej na Trawie – sprawie wrażenie iż” organizatorzy walą drzwiami i oknami”?!! A przecież Superliga na swej stronie ( 16XI godz.17,06 ) zamieściła.. Już niedługo.. Kto nie może doczekać się sezonu halowego?

Zapytałem…To zapowiedź? Transmisji spotkań sezonu halowego !! Zresztą to samo pytanie zadałem pod wpisem… Kto zostanie Halowym Mistrzem.. który ukazał się na stronie ..Polski Hokej na Trawie …

Wpisy bez odpowiedzi … Zresztą przyzwyczaiłem się że niewygodne pytania pozostają bez odpowiedzi !! Chyba ze administrator tych stron umieszcza tylko materiały a komentarzy do nich nie czyta – czy to możliwe ?! A co będzie gdy nie znajda się chętni na zorganizowanie rundy finałowej?!

Obiło mi się o uszy iż..Kosztami zostaną obciążeni uczestnicy rundy finałowej.. to tylko obiło mi się o uszy, a jak będzie?

Jaki będzie, ten nadchodzący sezon halowy? Faworytem jak zawsze będzie obrońca tytułu Grunwald Poznań, który „dozbroił’ się przed „halą” a to w związku z europejskim turniejem (Halowy Puchar Europy rozgrywanym w dniach 17 – 19 II 2023r w Turcji.) Zobaczymy czy kształt tabeli po rozgrywkach na boiskach otwartych zostawi piętno na rozgrywkach halowych.

Można by pisać wiele, że spotkania będą zacięte, że to jednak hala. Po prostu niech zwycięży lepszy! A każdy kibic powie To Będzie Moja Drużyna! Czego oczywiście im życzę! A jako niepoprawny Optymista przypuszczam, iż w zaciszu gabinetów przeprowadza się rozmowy, abyśmy my Kibice mieli możliwości oglądania spotkań ligowych na ekranach: Telefonów, Komputerów czy Telewizorów. Po prostu Transmisji!!!

Ze sportowym pozdrowieniem M.S.