To już dziś o godz. 9:00 czasu polskiego rozpocznie się rywalizacja o tytuł najlepszego zawodnika Australii. Tegoroczna obsada jest bardzo silna. O swój czwarty tytuł IMA powalczy min. Max Fricke. Odbyło się już losowanie numerów startowych. A tak to wydarzenie zapowiadane jest w mediach społecznościowych Gillman Speedway:

Zawodnicy Grand Prix na Gillman Speedway już we wtorkowy wieczór 🏁

„Najlepsi z najlepszych” australijscy jeźdźcy udają się w tym tygodniu do Adelaide, aby rywalizować w pierwszej rundzie Australian 500cc Solo Championship 2023 na Gillman Speedway

Wydarzenie sponsorowane jest przez Littlehampton Bricks and Pavers. Lista zawodników uczestniczących w rywalizacji o tytuł IMA sprawia, że jest to jeden z najsilniejszych składów, jakie udało się zgromadzić podczas Mistrzostw Australii.

Wśród zawodników jest dwóch byłych Indywidualnych Mistrzów Świata, dwóch obecnych Mistrzów Świata SON, wszyscy trzej aktualni australijscy uczestnicy Grand Prix, a także ostatnich sześciu indywidualnych mistrzów Australii.

Poza tym na starcie zobaczymy jeźdźców, którzy regularnie ścigają się w Wielkiej Brytanii, Polsce, Szwecji, Danii i Niemczech, a także zawodników, którzy wystąpili w zeszłotygodniowej rywalizacji o mistrzostwo FIM Oceania.

Zawody o tytuł mistrza Oceanii było bardzo chwalone przez kibiców, a dziś jest nadzieja że rywalizacja będzie równie zacięta i są szanse, że 23 wyścigi będą równie dobre jak finał Oceanii.

Jeśli chodzisz sporadycznie na żużel to jest to właśnie to jedyne spotkanie w sezonie, którego nie możesz przegapić.

Na liście startowej znajdują się dwaj byli Mistrzowie Świata, Chris Holder i Jason Doyle oraz obecni Mistrzowie Świata Speedway of Nations Jack Holder i Max Fricke, którzy zdobyli tytuł 2022

Doyle, Jack Holder i Fricke są także aktualnymi australijskimi  zawodnikami występującymi w Grand Prix. Cała trójka pojechała w serii Mistrzostw Świata 2022 i zakwalifikowała się lub została wybrana do ponownej jazdy w serii SGP 2023

Sześciu ostatnich Mistrzów Australii, którzy staną pod taśmą startową to Chris Holder (2014), Doyle (2015), Brady Kurtz (2016), Sam Masters (2017), Rohan Tungate (2018) i Max Fricke (2019. Mistrzoswtwa Australii nie odbyły się w 2021 roku ze względu na ograniczenia Covid.

Jack Holder nie wygrał jeszcze Mistrzostw Australii, ale wygrał ostatnie pięć Mistrzostw Nowej Południowej Walii. Chris Holder (5), Masters, Kurtz (2), i Tungate (2) to także byli mistrzowie NSW (Nowej Południowej Walii).

Doyle, Tungate i Fricke również wygrali Mistrzostwa SA w Gillman, podczas gdy Chris Holder (4), Tungate, Doyle, Kurtz, Jack Holder (2) i Fricke wygrali poprzednie rundy Mistrzostw Australii na Gillman Speedway.

Oprócz wyżej wymienionych  wystąpią także: Josh Pickering, Ben Cook, Zach Cook i James Pearson z Nowej Południowej Walii, Zaine Kennedy i Zane Keleher z Queensland oraz lokalni jeźdźcy Fra Es i Brayden McGuinness.

Już tych ośmiu wyżej wymienionych jeźdźców sprawiłoby bardzo atrakcyjną rywalizację.  Nie ważne jak dużo zdobędą punktów w dzisiejszych zawodach. Na pewno są gwarancją interesujących zawodów w ściganiu się z bardziej utytułowanymi australijskimi zawodnikami

Skład dzisiejszych gwarantuje spore tłumy, ale dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, spotkanie będzie transmitowane na żywo poprzez link do strony internetowej poniżej.

Proszę pamiętać, że to jedyny oficjalny link do transmisji na żywo, wszystkie inne, które zostały opublikowane na facebooku to są oszustwa.

Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszym turniejku Indywidualnych Mistrzostw Australii:

Data spotkania: wtorek, 3 stycznia 2023 r.

Miejsce: Gillman Speedway Stadium, 65 Wilkins Road, Gillman – niedaleko Port Adelaide.

W pobliżu obu bram znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe poza ulicami.

Bramy zostały otwarte: o 15:00. (godz. 5:00 czasu polskiego)

Dostęp dla widzów: Bezpłatny dostęp dla widzów do parku maszyn od 15:00 do 17:00.

Początek wyścigów: o 19.00. (godz. 9:00 czasu polskiego).

Mistrzostwa Australii 500 cc Solo Championship Littlehampton Bricks and Bruvers Runda 1:
Fraser Bowes (SA),
Ben Cook (NSW),
Zach Cook (NSW),
Jason Doyle (NSW),
Max Fricke (Vic),
Chris Holder (NSW),
Jack Holder (NSW),
Zane Keleher (Qld),
Kurtz (NSW),
Sam Masters (NSW),
Brayden McGuinness (SA),
James Pearson (NSW),
Josh Pickering (NSW),
Justin Sedgmen (Vic),
Rohan Tungate (NSW),

Wyścigi Solo Wsparcia 500cc: Patrick Hamilton (Vic), Declan Knowles (Vic), Liam May (SA), Michael West (NSW), Jake Turner (SA), Dayle Wood (Vi

250cc poniżej 16 Solo Support Races: Ashley Jansen-Batchelor (SA), Riley Plum (Vic), Harry Sadler (SA), Darcey Timmis (SA).

125cc Junior (poniżej 16 lat) Solos (na torze w trakcie głównych ocen): Cooper Antone (NSW), Kobi Canning (SA), Ruby Chapman (SA), Ambrose Fraser (Vic), Blake Hocking (SA), Ryleigh McGregor (SA), William Nicol (SA), Hayden Pascoe (SA), Blake Schle w (Vic).

Wstęp: Dorośli 30 $, emeryci i studenci 25 $, dzieci poniżej 16 roku życia za darmo Parkowanie za darmo. Program Pamiątkowy 5 $ zawiera szanse na wygranie bonów paliwowych o wartości 50 $ EFTPOS dostępny przy obu wejściach, stołówce, barze i sklepie z pamiątkami.

Transmisja na żywo: To spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie https://spacequakesports.vhx.tv/…/2023-australian… (koszt wynosi 25 USD Australijskich, ale uwaga, że strona internetowa pokazuje cenę 16,99 USD w dolarach amerykańskich). Wszelkie inne zgłoszone linki do transmisji na żywo to oszustwa.

A jak ocenia tegoroczne mistrzostwa Australii Jason Doyle? Poniżej jego wypowiedź dla fimspeedway.com:

To jest zdecydowanie jedna z najsilniejszych obsad, jakie mieliśmy w ostatnich 15 latach. Na pewno nie będzie łatwo. Na liście jest sporo chłopaków, którzy jeździli w Australii w ostatnich latach i mają dobrze opanowane najlepsze ścieżki  na tych torach. Czeka mnie trudne zadanie.
Te mistrzostwa nie mają jednego faworyta. Wszyscy zawodnicy wytypowani do udziału są bardzo dobrzy. Spodziewam się wymagającej rywalizacji i mam nadzieję, że będzie też z tego powodu dużo frajdy.

Rozkład biegów:

Źródło i zdjęcie: fimspeedway.com, fb Gillman Speedway