W sobotę w Lesznie odbyło się sporo speedrowerowych imprez. Najpierw o godz. 14 na tor wyjechali żacy. Później owal w Lesznie opanowali weterani.

Najpierw rywalizowano w 6 Turnieju Oldbojów.

Klasyfikacja najlepszych:
1 Łukasz Rajewski Szawer Leszno
2 Jacek Wleklik Szawer Leszno
3 Krzysztof Mądrzak  Szawer Leszno

O godz. 19:00 rozpoczęła się rywalizacja w 2 Memoriale Edwarda Baldysa. W turnieju rywalizowali zawodnicy Szarży Wrocław, Harpagana Zielona Góra Lwów Częstochowa i oczywiście Szawera Leszno – gospodarzy imprezy. Rateli eprezentowali Michał Szmaj i Arkadiusz Hajost.

Najlepsi w Memoriale E.Baldysa:
2 Tomasz Szwajorek Lwy Częstochowa
3 Jacek Wleklik Szawer Leszno

Zawodnicy Szarży zakończyli zawody w drugiej części rywalizujących zawodników. Jak powiedział po zawodach Arkadiusz Hajost: Fajnie było, ale chwilami za ostro. Sporo wymuszonych upadków. Zeszłotygodniowe IMP Weteranów to był Wersal. Widzę jednak u nas rezerwy.

Wielu startujących zawodników doskonale pamięta Edwarda Baldysa. Wielu zawodników podkreślało, iż wspólna rywalizacja na torze była doskonałą zabawą.

Puchary zwycięzcom memoriału wręczała żona Edwarda Baldysa i jego wnuk.

Podium zwycięzców IPP Mk w Poczesnej 4.09.br 1m. Paweł Szkudlarek, 2m.Aleks Radło, 3m. Arkadiusz Graczyk, 4m. Paweł Kuświk

Paweł Szkudlarek nie zwalnia tempa. W sobotę 4 września na torze w Poczesnej rozegrano drugą rundę Indywidualnego pucharu Polski. Zawodnik rateli startował w kategorii Młodzików i Kadetów. Przypomnijmy, iż w ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu Paweł w obu tych kategoriach został Indywidualnym Mistrzem Polski.

Wcześniej wygrał w Żołędowie pierwszy turniej IPP Młodzików. Do turnieju na torze w Bargłach zgłosiło się 20 zawodników, w tym trzy dziewczyny – indywidualna mistrzyni Polski z Wrocławia Zuzanna Klett, Maja Rembiok i Aleksandra Kuświk. W części zasadniczej Paweł odniósł komplet zwycięstw. Cztery razy do mety dojechał jako pierwszy. W finale nie dał szans swoim rywalom i ponownie wygrał

Wyniki IPP Młodzików w Poczesnej (kolejność zawodników w biegu finałowym):
1. Paweł Szkudlarek – Szarża Wrocław
2. Aleks Radło – Victoria Poczesna
3. Arkadiusz Graczyk – Orzeł Gniezno
4. Paweł Kuświk – Omega Ostrów Wlkp.

*****

Po zawodach młodzików wystartowali kadeci. Tutaj zwyciężył faworyt tej kategorii Ksawery Kielaszewski z Szawera Leszno. Drugie miejsce zajął Igor Domagała z Omegi, a trzeci był Rafał Potoczny z Szawera Leszno. Paweł Szkudlarek zajął miejsce tuż za podium i był czwarty w tych zawodach.

Czołówka IPP Kadetów w Poczesnej 4 września 2021:
1. Ksawery Kielaszewski – 16 (4,4,4,4)
2. Igor Domaga – 15 (4,4,3,4)
3. Rafał Potoczny – 14 (3,4,3,4)
4. Paweł Szkudlarek – 13 (3,3,3,4)

Trzecia i ostatnia runda Indywidualnego pucharu Polski Młodzików, Kadetów i Kobiet odbędzie się w sobotę 2 października w Ostrowie Wlkp.

Zdjęcie tytułowe: media społecznościowe Szawera Leszno