Zarząd Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych na spotkaniu w niedzielne popołudnie pierwszego dnia wiosny (21.03.br) podjął decyzję dotyczącą rozpoczęcia speedrowerowego sezonu ligowego w 2021 r.

Jak czytamy na oficjalnej stronie PFKS:

Pierwsza runda CS Superligi, wraz z pojedynkami w ramach Młodej CS Superligi oraz CS Superligi Żaków, zaplanowana na niedzielę 11.04.2021 została w całości przełożona na sobotę 1.05.2021.

Zgodnie z tą decyzją start ligi o DMP w speedrowerze nastąpi 18 kwietnia br. Sezon rozpocznie się więc od spotkań, które pierwotnie zaplanowane były na drugą kolejkę rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski. Zgodnie z terminarzem wówczas odbędą się następujące mecze:

II runda CS Superligi
Grupa A:
Gniezno – Leszno
Świętochłowice – Wrocław
Częstochowa – Toruń
***
Grupa B:
Ostrów – Wrocław II nie ma możliwości zamiany gospodarza
Poczesna – Kaszczorek
pauzuje Żołędowo
***
Młoda CS Superliga:
Gniezno – Leszno
***
DMPŻ:
Poczesna – Toruń

Władze PFKS podjęły decyzję o przesunięciu pierwszej kolejki spotkań o DMP w speedrowerze mając na uwadze przede wszystkim fakt, iż większość klubów w tej amatorskiej przecież dyscyplinie sportu nie miało możliwości wyjechania na tory i solidnego potrenowania na swoich obiektach. Dodatkowo sytuację klubów pogorszył fakt nawrotu zimy, ujemne temperatury i opady śniegu.

Wcześniej został przełożony termin meczu dywizji A pomiędzy Hydro-Bud Szarżą Wrocław a Lwami Avią Częstochowa. Odwołano również mecz pomiędzy Filu-Bud Szarżą II Wrocław a ekipą Victorii Poczesna. Teraz już wiemy, iż mecz ten również odbędzie się 1 maja br. – jak wszystkie przełożone mecze pierwszej kolejki. Decyzja Zarządu PFKS na pewno zamyka spekulacje dotyczące przełożenia meczu pierwszej kolejki pomiędzy drużynami rateli a ekipami z Częstochowy i Poczesnej.

Jak wiemy wykonawca nawierzchni wrocławskiego toru po wielu monitach i „przepychankach” w końcu wejdzie na owal przy K1 i naprawi nawierzchnię w ramach gwarancji jakiej wcześniej sam udzielił.

A tak będzie wyglądać 1 maja br.  przełożona pierwsza kolejka spotkań o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski:

I runda CS Superligi
Grupa A:
Leszno – Świętochłowice
Wrocław – Częstochowa
Toruń – Gniezno
***
Grupa B:
Żołędowo – Ostrów
Wrocław II – Poczesna
pauzuje Kaszczorek
***
Młoda CS Superliga:
Toruń – Gniezno
***
DMPŻ:
Żołędowo – Ostrów

Na niedzielnym spotkaniu zarząd PFKS utrzymał zaplanowany wcześniej termin szkolenia sędziowskiego:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szkolenie sędziowskie odbędzie się zgodnie z planem, w sobotę 27.03.2021 o godzinie 10:00 w formie online – szczegóły techniczne zostaną podane w ciągu najbliższych dni.