Drugi piątkowy mecz zapowiada się równie emocjonująco, co wcześniejsza potyczka w Lublinie. Co ciekawe. W przypadku spotkania Włókniarza ze Stalą pierwszy mecz również wygrali ówcześni goście w takim samym stosunku 46-44.

Gospodarze tego spotkania są aktualnie na piątym miejscu w tabeli i mają tyle samo punktów co wyprzedzające ich zespoły Unii Leszno i Motoru Lublin. Każda strata punktów, szczególnie w meczach u siebie może kosztować którąś z tych drużyn brak awansu do play-off. W trochę lepszej sytuacji są goście, którzy na swoim koncie mają o trzy punkty więcej od goniącej ich trójki. Jednak porażka Gorzowian w tym meczu, sprawi, że to Włókniarz będzie przed nimi w tabeli.

W czwartej kolejce Częstochowianie wygrywając w Gorzowie sprawili wielką niespodziankę. W ostatniej kolejce na torze broniącego się przed spadkiem Falubazu Częstochowianie również wygrali minimalnie 46-44. Jednak, co niestety jest przykrym faktem, w odniesieniu zwycięstwa „pomógł” Częstochowianom sędzia, który w dwóch przypadkach (bieg 3 i 7) nie wykluczył Frederika Lindgrena. Przy tak zaciętym spotkaniu, każdy punkt miał znaczenie w końcowym rozrachunku.

Menadżerowie obu drużyn desygnowali na ten mecz sprawdzonych zawodników. Stal nie dokonała żadnych zmian w swoim zestawieniu. Natomiast Piotr Świderski w stosunku do ostatniego meczu pozamieniał zawodników w poszczególnych parach.

Zapowiada się więc emocjonujące spotkanie, w którym o końcowym wyniku może zadecydować dyspozycja dnia. Jedno jest pewne. Zwycięzca tego meczu zdecydowanie przybliży się do udziału w play-off po rundzie zasadniczej sezonu 2021.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Pytlewski

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

Początek spotkania: piątek 2 lipca, godz. 20:30. Transmisja Elvenen Sports 1
Sędzia: Krzysztof Meyze
Wynik pierwszego spotkania: Stal – Włókniarz 44-46