Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów

Wynik pierwszego meczu: 55:35 dla Moje Bermudy Stali

W niedzielę we Wrocławiu ma być słonecznie i bezdeszczowo. Nie ma więc obaw, by mecz pomiędzy Spartą a Stalą mógłby się nie odbyć. Dla Gorzowian będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej. I jeśli Stal ulegnie we Wrocławiu różnicą 20 punktów (lub większą) nie powiększy swojego dorobku punktowego i udział w rundzie zasadniczej zakończy z dorobkiem 18 pkt. I to może być za mało by walczyć w play-off. Zakładamy, że Wrocławianie nie pomogą Gorzowianom w zajęciu miejsca w pierwszej czwórce.

Sparta jest w zupełnie innej sytuacji niż Stal. To czy Wrocławianie awansują do play-off zależy tylko i wyłącznie od nich samych. W przypadku trzech zwycięstw w ostatnich trzech meczach Spartanie mogą wywalczyć minimum 8 punktów. Wrocławianie na pewno wyprzedzą Stal Gorzów. Przy niesprzyjających dla Wrocławian rozstrzygnięciach i tak któraś z drużyn Motor – Falubaz straci punkty bo obie drużyny mają jeszcze do rozegrania mecz między sobą. Kluczem do wejścia przez Spartę do pierwszej czwórki jest wygrana ze Stalą. Jakakolwiek. Później Wrocławianie jadą do Grudziądza i Rybnika z drużynami, których los jest już dawno przesądzony. Oba zespoły nie jadą już o nic. GKM kończy rozgrywki na siódmym miejscu i ma zapewniony ekstraligowy byt. ROW po sezonie opuszcza najwyższą klasę rozgrywek żużlowych w Polsce.

Sparta tradycyjnie pod numerem 11 wystawiła Bartosza Curzytka. W jego miejsce pojawi się nie kto inny jak Chris Holder. Pod numerem 16 zobaczymy najpewniej Michała Curzytka. Chyba, że ten ostatni wskoczy do składu w miejsce Przemysława Liszki. Stanisław Chomski znów zmienił skład. Tym razem Bartosz Zmarzlik wystartuje z numerem 4, jako „doparowy” Andersa Thomsena. W składzie Stali widnieją Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen. Mając na uwadze sobotni, dobry występ Duńczyka podczas GP we Wrocławiu i słaby występ „KK” przeciwko Falubazowi wydaje się, iż w miejsce Kasprzaka wystąpi Jack Holder. Zapowiada się braterski pojedynek Holderów. Wierzymy, iż Sparta zatrzyma rozpędzoną Stal i przerwie siedmiomeczową zwycięską serię Gorzowian. W przypadku porażki Wrocławianie bardzo skomplikują swoją sytuację w tabeli, a Stal zapewni sobie udział w play-off. Jednak we Wrocławiu NIK nie dopuszcza myśli o porażce Sparty w niedzielnym meczu.

Składy drużyn:

Betard Sparta Wrocław:
9. Maciej Janowski
10. Maksym Drabik
11. Bartosz Curzytek
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Gleb Czugunow
15. Przemysław Liszka

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1.
Szymon Woźniak
2. Krzysztof Kasprzak
3. Anders Thomsen
4. Bartosz Zmarzlik
5. Niels Kristian Iversen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

Początek spotkania: 6 września (niedziela), godz. 16:30. Transmisja nSport+
Sędziuje Krzysztof Meyze