W niedzielę 5 września rozpoczyna się decydująca faza tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Cztery najlepsze drużyny przystąpią tego dnia do walki o medale. Jako pierwsi wyjadą na tor żużlowcy w Gorzowie.

O 16:30 miejscowa Stal podejmuje bardzo dobrze spisującą się w bieżących rozgrywkach drużynę Motoru. Na szczęście wszyscy zawodnicy gospodarzy są gotowi do walki. Szpital, który jeszcze niedawno był w Stali dziś jest już tylko wspomnieniem. Gotowi do walki są Szymon Woźniak, Martin Vaculik i Kamil Nowacki.

Należy pamiętać, że w ekipie Stali w doskonałej formie jest Bartosz Zmarzlik, a Anders Thomsen w ostatniej rundzie SGP zajął trzecie miejsce, tuż za swoim klubowym kolegą.

Zachodzi jednak pytanie czy przerwa w startach nie wpływie negatywnie na formę zawodników? Bo sprzęt na pewno żużlowcy gospodarzy będą mieli przygotowany perfekcyjnie. Stanisław Chomski do boju przeciwko Motorowi posyła najsilniejszy skład z Rafałem Kaczmarzem z numerem 12. W odwodzie jest jeszcze Marcus Birkemose.

Goście przyjeżdżają do Gorzowa w swoim „żelaznym” zestawieniu. Jak zwykle Dominik Kubera będzie występował z numerem ósmym, zastępując Marka Kariona, który ma numer dwa na to spotkanie. Numery nieparzyste mają liderzy gości Mikkel Michelsen, Jarosław Hampel i Grigorij Łaguta. Siłą przyjezdnych jest para młodzieżowców – Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, należący do najlepszych w PGE Ekstralidze. Są w stanie skutecznie zastąpić słabiej spisującego się podczas meczu seniora.

Gospodarze chcąc mieć jakiekolwiek szanse na finał muszą to spotkanie wygrać różnicą około 10 punktów. Motor nie jeździ źle na wyjazdach, ale zdecydowanie groźniejszy jest na swoim torze.

W części zasadniczej sezonu 2021 Stal wygrała u siebie z Motorem 52-38. W rewanżu u siebie lepsi byli Lublinianie. Ale odnieśli skromne zwycięstwo nad Stalą. 30 czerwca było 46-43 dla Motoru.

Zapewne kibice Stali w ciemno będą brali teraz takie wyniki. A jak będzie? Przekonamy się niebawem

Awizowane składy na mecz Stal Gorzów – Motor Lublin:

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Grigorij Łaguta
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak 

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

Początek spotkania: niedziela 5 września godz.16:30. Transmisja Eleven Sports 2
Sędzia: Artur Kuśnierz