PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa podpisały nową umowę sponsoringu tytularnego do 2027 roku. W 2023 roku mija dziewięć sezonów wzajemnej współpracy, a fakt jej przedłużenia oznacza, iż partnerzy będą ze sobą w sumie co najmniej trzynaście lat.

Tak długi sponsoring tytularny oznacza wielkie zaufanie, ale przede wszystkim niesamowitą wręcz lojalność oraz wzajemne wymierne korzyści. Nie ukrywamy zadowolenia z przedłużenia umowy, bo jest to swoisty rekord długości współpracy, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe w naszym kraju – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Najlepsza żużlowa liga świata i PGE Polska Grupa Energetyczna jadą w jednej żużlowej parze, używając terminologii sportowej, już od 2015 roku, gdy zawarto pierwszą umowę sponsoringową.

Liga przez kolejne 4 sezony będzie funkcjonowała pod nazwą PGE Ekstraliga. Nowa umowa zakłada także kontynuację działań klubów i podmiotu zarządzającego rozgrywkami na rzecz prowadzenia działań proekologicznych.

– PGE Ekstraliga to nasz flagowy projekt sponsoringowy. Z najlepszą żużlową liga świata jesteśmy związani od 2015 roku. Przez ostatnie 9 lat marka PGE jako sponsora tytularnego rozgrywek utrwaliła się w świadomości kibiców, dziennikarzy i całego środowiska żużlowego.  Sponsoring tytularny to dla PGE nie tylko oczywiste korzyści marketingowe, ale też satysfakcja z możliwości bycia częścią żużlowej rodziny, uczestniczenia w rozwoju jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce. Wciąż dostrzegamy olbrzymi potencjał polskiego speedwaya i jesteśmy pełni uznania dla pracy jaką wykonała Ekstraliga Żużlowa, by te rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. PGE Ekstraliga daje mnóstwo sportowych emocji, co widać po wskaźnikach oglądalności transmisji telewizyjnych czy frekwencji na stadionach – w wielu miastach jest to popularny sposób spędzania czasu przez całe rodziny. Te wszystkie czynniki zadecydowały o tym, że postanowiliśmy związać się z Ekstraligą Żużlową na rekordowe, kolejne 4 lata – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Żużel to dyscyplina sportu, która bardzo dobrze wpisuje się w długoletnią strategię budowania wizerunku marki PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Fenomen tego sportu polega na bardzo wysokiej, przekraczającej średnio dziewięć tysięcy widzów, średniej frekwencji na stadionach. W PGE Ekstralidze odbywa się w jednym sezonie rozgrywkowym 70 meczów, które cieszą się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim kibiców oglądających telewizyjne transmisje z meczów. Zawody pokazywane na żywo w CANAL+ Sport 5 i ELEVEN SPORTS ogląda średnio około 160 tys. widzów.

Wzrost frekwencji na stadionach w PGE Ekstralidze po pandemii, co niewątpliwie udało się skutecznie klubom osiągnąć i odbudować, a za co należy się im pochwała, duże i niesłabnące zainteresowanie transmisjami telewizyjnymi z meczów, a także ciągły rozwój infrastruktury stadionowej i organizacji rozgrywek – to są nasze zalety. Wprowadziliśmy do PGE Ekstraligi m.in. odwodnienie liniowe oraz plandeki na wszystkich ekstraligowych stadionach, co zmniejsza ryzyko odwoływania meczów z powodu opadów deszczu. Mamy nową piramidę szkoleniową i dbamy o rozwój młodych zawodników – to są nasze niewątpliwe atuty. PGE Ekstraliga nieustannie się rozwija, jest obecna w mediach w szerokim zakresie, gwarantując sponsorowi tytularnemu bardzo dobre zwroty medialne – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

W ramach kolejnej umowy sponsoringowej, oprócz działalności sportowej, przez kolejne cztery sezony PGE i PGE Ekstraliga będą rozwijać wspólne projekty ekologiczne. Kluby PGE Ekstraligi będą prowadzić działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów żużla, a także działania wizerunkowe m.in. na busach zawodników nadal widniało będzie logo eko PGE Ekstraligi. Dodatkowo, w ramach aktywności w mediach społecznościowych, PGE Ekstraliga będzie promować postawy ekologiczne. Założenia współpracy na najbliższe lata są zgodne ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z filarów jest energia przyjazna dla środowiska.

W ramach programu PZM „Dbam o Środowisko” dotyczącego edukacji dzieci i młodzieży pojawią się w przestrzeni multimedialnej klipy wideo nawołujących do segregacji śmieci i rezygnacji z kupowania produktów w plastikach.

W sezonie 2023 w PGE Ekstralidze wystartowało 8 drużyn: z Leszna, Gorzowa, Wrocławia, Krosna, Częstochowy, Torunia, Lublina i Grudziądza. Sezon zakończył się się 24 września triumfem PLATINUM MOTORU Lublin, który w Wielkim Finale wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pokonując BETARD SPARTĘ Wrocław.

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem tytularnym PGE Ekstraligi w 2015 roku, pierwsza umowa obowiązywała do 2017 roku, kolejne na lata 2018 – 2020 i 2021 – 2023. Aktualna umowa sponsoringowa obejmuje okres od 2024 do 2027 roku.

PGE Ekstraliga to Najlepsza Żużlowa Liga Świata, z kolei spółka Ekstraliga Żużlowa zarządza rozgrywkami ligi zawodowej w Polsce od 2007 roku. Ekstraliga Żużlowa w porozumieniu z Polskim Związkiem Motorowym wyznacza kierunki rozwoju dyscypliny i odpowiada za  przygotowanie i realizację polityki organizacyjnej, strategię marketingową i PR.

Artykuł pochodzi ze strony speedwayekstraliga.pl