Piszą o wrocławskim speedrowerze!

W najnowszym wydaniu tygodnika Speedway Star Magazine, Tomasz Lorek, który był spikerem podczas ostatniego Memoriału Jakuba Kroczaka pisze o kuchni całego turnieju. Są tam informacje o Jakubie Kroczaku, który zmarł w 2000 r, mając zaledwie 16 lat. Kuba był zawodnikiem Sparty Wrocław i startował w zawodach speedrowerowych. Z artykułu możemy się dowiedzieć o przebiegu Memoriału, rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej.

Znany komentator sportowy wysłuchał Marcina Szymańskiego, który opowiadał o speedrowerze zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii. Wspomniał o latach wyczekiwania przez Wrocław na speedrower w najlepszym wydaniu. I teraz, tym turniejem wielki speedrower powraca do Stolicy Dolnego Śląska.

Lorek wspomniał o ceremonii otwarcia w której uczestniczyli wrocławscy olimpijczycy – Renata Mauer Różańska, dwukrotna złota medalistka Olimpijska oraz brązowa, a także Olimpijczyk Mieczysław Łopatka, który min. we Wrocławiu wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy w koszykówce. Obecna była również Olimpijka z Montrealu Aleksandra Błoch.

Dowiedzieliśmy sie, że sędzia zawodów Artur Bujnowski jeździł na torach speedrowerowych jako ziekonogórski zawodnik. Bardzo dobrze zna Michała Kwiecińskiegi, byłego żuzlowca z Krosna. Artur mieszka we Wrocławiu i obecnie jest trenerem żaków Szarży Wrocław

Na koniec spiker zawodów wyraża nadzieję, iż na kolejnej imprezie speedrowerowej we Wrocławiu pojawi się Maciej Magic Janowski, bądź Tai Woffinden.

Artykuł Tomasza Lorka ze Speedway Star Magazine (3.10.2020)