Niestety w dalszym ciągu rzetelność niektórych tzw. portali sportowych pozostawia wiele do życzenia. Najprostsze informacje dotyczące sportu zamieniają się w plotki rodem z pudelka.

Ostatnio PGE Ekstraliga na swoim profilu facebookowym informowała, iż Sezon 2021 #PGEEkstraliga rozpocznie się zgodnie z terminarzem, czyli 3 kwietnia. Nieprawdą są dzisiejsze informacje jednego z portali, iż rozpatrywane jest przesunięcie rozgrywek.

Pierwsza kolejka spotkań o Drużynowe Mistrzostwo Polski rozpocznie się 3 kwietnia. Wtedy to ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz podejmie BETARD Spartę Wrocław, a Motor Lublin zmierzy się z ELTROX Włókniarza Częstochowa. Dzień później (4 kwietnia) eWinner Apator Toruń powalczy o punkty z Falubazem Zielona Góra. Na zakończenie rundy spotkanie mistrza i wicemistrza Polski: FOGO Unia Leszno kontra MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

Obecnie żużlowcy wyjeżdżają na tor i zaliczają swoje pierwsze (po przerwie zimowej) kółka na torze.

10 marca na owalu pojawili się między innymi Szymon Woźniak i Mikkel Michelsen. Duńczyk trenował na torze w Rybniku, a wychowanek bydgoskiej Polonii w słoweńskim Krsko. W Ostrowie natomiast trenował IMŚ z 2019 i 2020 – Bartosz Zmarzlik. Na swoim torze pojawiła się też drużyna eWinner Apatora Toruń.

Na twitterze możemy przeczytać informację dotyczącą treningów Sparty, która miała wyjechać pierwszy raz na tor we czwartek 11 marca: Pogoda nam nie pomaga… Pierwszy trening na Stadionie Olimpijskim, który miał odbyć się jutro, przełożony na sobotę. #WTS. Pierwszy trening Spartan odbędzie się więc w najbliższą sobotę 13 marca, oczywiście jeśli pogoda na to pozwoli. Niestety z wyjazdem na tor musi się wstrzymać Artem Łaguta, którego czeka teraz dziesięciodniowa kwarantanna.