Sezon speedrowerowy trwa w najlepsze. Mecze nie tylko o Drużynowe Mistrzostwo Polski rozgrzewają do czerwoności, nie tylko kibiców tej dyscypliny.

Niestety nerwy puszczają działaczom i zawodnikom.        

Niedawno na stronie PFKS (http://pfks.blogspot.com/2023/06/komunikat-prezesa-pfks-po-zebraniu.htm) ukazał się komunikat dotyczący meczów ligowych a także zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostw świata w Australii.   

Komunikat prezesa PFKS po zebraniu zarządu w dniu 31.05.2023:

1.           W związku z zaistniałą sytuacją, jaka miała miejsce podczas meczu piątej kolejki CSS pomiędzy Orłem Gniezno a TSŻ Toruń, chciałbym jeszcze raz przeprosić Pana Sędziego Łukasza Bazelaka za swoje zachowanie jako kierownika drużyny gospodarzy. Przepraszam również całe środowisko speedrowerowe za  słowa, które padły podczas transmisji. Mimo meczowych emocji, żadnemu kierownikowi drużyny nie wypada zachowywać się w taki sposób, a już na pewno nie prezesowi PFKS. Postanowiłem jako samoukaranie wpłacić 200 zł na Dom Dziecka w Gnieźnie (dowód wpłaty został pokazany na grupie sędziowskiej), jako przykład dla innych, że za takie zachowania będą nakładane kary.

2.           Po meczu Orzeł – TSŻ, na Facebook’u ukazały się niestosowne komentarze zawodników w kierunku sędziego Łukasza Bazelaka.

Zarząd PFKS postanowił w tej sprawie :   

– ukarać zawodnika Dariusza Pilasa karą finansową w kwocie 200 zł płatną na rzecz fundacji siepomaga.pl, a konkretnie na Anastazję Jóźwiak – https://www.siepomaga.pl/nastusia. oraz nie powoływać go na najbliższe zgrupowanie kadry Weteranów, które odbędzie        

– ukarać zawodnika Chrisa Timmsa karą finansową w kwocie 200 zł płatną na rzecz fundacji siepomaga.pl, a konkretnie na Anastazję Jóźwiak – https://www.siepomaga.pl/nastusia.  

Ponadto każdy ukarany zawodnik jest zobowiązany w terminie 3 dni od ukazania się komunikatu  opublikować przeprosiny sędziego Łukasza Bazelaka na swoim profilu facebook’owym oraz fanpage’u klubowym.         

Prosimy kluby w/w zawodników o przesłanie potwierdzenia wpłat na maila zarządu zarzad.pfks@gmail.com.             

Nie ma pozwolenia zarządu PFKS na obrażanie sędziów w jakikolwiek sposób. Jest to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, dlatego też podeszliśmy do tego tematu dość łagodnie. Następne takie zachowania będą karane w sposób bardziej surowy.        

3.           Zarząd PFKS zaprasza wszystkich prezesów klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych na spotkanie dotyczące omówienia tego, co już za nami, jak również o pomysłach na przyszłość. Spotkanie odbędzie się 25.06 w Ostrowie Wielkopolskim przy okazji MPPK.

Ze względu na rezerwacje miejsca spotkania prosimy o potwierdzenie przybycia do niedzieli 11.06 na adres mailowy zarządu zarzad.pfks@gmail.com (z każdego klubu prezes + jedna osoba).  

4.           Prosimy kluby o aktualizację listy zawodników wybierających się na MŚ do Australii:

a.           Prosimy wszystkich zgłoszonych za pierwszym razem o potwierdzenie udziału w MŚ,

b.           Prosimy o aktualizację kategorii wiekowych, gdyż nastąpiły pewne zmiany (jednorazowe, w związku z brakiem MŚ w roku 2020). MŚ zostaną rozegrane w następujących kategoriach:

i.             Dziewczęta u16

ii.            Kobiety u19 (jednorazowo)

iii.           Kobiety open

iv.           Chłopcy u16

v.            Juniorzy u18

vi.           Juniorzy u21 (jednorazowo)

vii.          Open

viii.         Weteran (o40)

ix.           Grand Weteran (o50)

5.           Przypominamy o prawidłowym i pełnym wypełnianiu protokołów meczowych. Pierwsze kary finansowe za brak wpisów poszły już w obieg, dlatego prosimy o poważne podejście do sprawy (każdy brak to 30 zł + 10% za każde 24h zwłoki, a np. braki kierowników drużyn, osób funkcyjnych, braki ocen, uwag i wybór zawodnika meczu, sam brak wpisania wyznaczonych kategorii w meczu ligowym to 10 nieścisłości + możliwość odebrania punktów w trakcie weryfikacji meczu – jeśli kategoria nie jest wpisana, to automat bierze pod uwagę rzeczywisty wiek zawodnika – dop. BA).

6.           Otrzymaliśmy od władz ICSF dwa możliwe terminy na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce. Zarząd postanowił wybrać termin 26-28.07.2024r. Niebawem zostanie rozpisany konkurs na organizatora/ów ME 2024.