W związku z pandemią koronawirusową ICSF (Międzynarodowa Federacja Speedrowerowa) postanowił przenieść na 2022 r, przełożone już wcześniej, Indywidualne Mistrzostwa Świata w Australii. W 2021 r czekają nas natomiast Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Wielkiej Brytanii, oraz Klubowe Mistrzostwa Europy mające zostać rozegrane w Polsce.
Poniżej tekst oświadczenia wydanego przez Sekretarza Generalnego ICSF Micka Hacka:

Międzynarodowa Federacja Cycle (ICSF) postanowiła ponownie przełożyć Indywidualne Mistrzostw Świata. Mistrzostwa odbędą się teraz w Południowej Australii, od wtorku 15 listopada do niedzieli 4 grudnia 2022 włącznie.

Początkowo Mistrzostwa miały odbyć się na przełomie listopada i grudnia 2020 r. W zeszłym roku podjęto decyzję o przeniesieniu tej imprezy na listopad/grudzień 2021 r. z powodu pandemii Covid-19. Jednakże w związku z zamknięciem australijskiej granicy, dla odwiedzających, do października 2021 r. i nie mając żadnych gwarancji, że zakaz ten nie zostanie przedłużony, ICSF uznało, że niemożliwe jest zorganizowanie turnieju Mistrzostw Świata w 2021 roku w Australii. Decyzja ta została podjęta jednogłośnie przez delegatów na posiedzeniu Światowej Rady ICSF, które odbyło się online z niedzieli na poniedziałek 10/11 stycznia 2021 r. (czasy europejskie i australijskie).

Sekretarz generalny ICSF Mike Hack stwierdził: ′′ Dla nas jest to ogromne rozczarowanie, że po raz kolejny musieliśmy przełożyć Mistrzostwa Świata. Musimy jednak być realistami w obecnej sytuacji pandemicznej, dlatego podjęliśmy tak wcześnie decyzję o przełożeniu MŚ, aby uniknąć niepewności co do możliwości organizacji australijskich mistrzostw. Chcemy, aby mistrzostwa były dostępne dla wszystkich zainteresowanych, z torami pełnymi rywalizujących najlepszych jeźdźców świata. Mistrzostwa rozegrane w niepełnej obsadzie nie przynoszą żadnych korzyści dla zawodników, narodowych drużyn, organizatorom, a także nie będą dobrą promocją speedrowera.”

W związku z przełożeniem Mistrzostw Świata, Światowa Rada ICSF przeniosła Mistrzostwa Europy i Klubowe Mistrzostwa Europy na rok 2021. Oczywiście rozegranie obu tych turniejów jest uzależnione od ciągle zmieniających się ograniczeń rządowych dotyczących COVID-19.

Trzydniowe Mistrzostwa Europy, wstępnie zaplanowano na weekend, od piątku 30 lipca do niedzieli 1 sierpnia włącznie. Zawody mają odbyć się w Wielkiej Brytanii. Natomiast Klubowe Mistrzostwa Europy, również trwające trzy dni wstępnie zaplanowano w Polsce od piątku 10 do niedzieli 12 września włącznie. Polska Federacja w późniejszym terminie potwierdzi realny termin rozegrania KME.

Sekretarz generalny ICSF Mike Hack stwierdził na koniec: „Chociaż w związku z pandemią COVID-19 wciąż jest dużo niepewności, delegaci ICSF uważają, że warto spróbować zaplanować Mistrzostwa Europy i Klubowe Mistrzostwa Europy w 2021 r. Oba turnieje trwają po trzy dni podczas weekendu. Podróż między Wielką Brytanią a Polską jest znacznie krótsza, a plany wyjazdowe i noclegowe można sporządzić w stosunkowo krótkim czasie. Uzgodniono, że Mistrzostwa zostaną rozegrane w lecie, w momencie gdy pandemia nie jest tak silna po zimowym szczycie”.

Źródło: 3318news