Harpagan Zielona Góra na swojej stronie w mediach społecznościowych zaprasza na prawdziwe speedrowerowe święto. Już w najbliższą sobotę14.08.br w grodzie Bachusa odbędzie się wręcz speedrowerowy maraton.

Dlatego warto wstać wcześniej, gdyż od rana czekają nas speedrowerowe emocje w Zielonej Górze.

O godzinie 9:00 odbędzie się zaległy mecz IV rundy 1 ligi grupy zachodniej. Marwis Harpagan zmierzy się z Szarżą Wrocław.

Zdobycie punktu bonusowego przez gospodarzy pozwoli im cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. We Wrocławiu szesnastoma punktami triumfowali zielonogórzanie.

Po emocjach pierwszoligowych zawodnicy powyżej 34 roku życia zmierzą się w parowym czwórmeczu w ramach III rundy Ligi Diamentowej. Oprócz zielonogórzan wystąpi Szarża Wrocław i dwie ekipy Szawer Oldboys Leszno. W tych rozgrywkach tylko kataklizm mógłby odebrać mistrzostwo pierwszej drużynie z Leszna. O drugie miejsce powalczą zawodnicy z Zielonej Góry i Szawera II. Szarża powalczy natomiast o trzecie miejsce.

W tym dniu poznamy także zwycięzcę I mini turnieju o puchar HZG. Cztery biegi, w których wystąpią Artur Bujnowski i Krzysztof Stocik z Zielonej Góry oraz Witold Strzelec i Michał Szmaj z Wrocławia. Punkty z Zielonej Góry zostaną zsumowane z wcześniej zdobytymi punktami przez tych zawodników podczas biegów we Wrocławiu.

Warto dodać, że po zawodnikach Harpagana na tor wyjadą nominalni gospodarze toru w Zielonej Górze czyli zawodnicy ZKS Zielona Góra. Ich rywalem w ramach rozgrywek 1 ligi będzie Szarża Wrocław. Stawką jest trzecie miejsce w rozgrywkach o mistrzostw 1 ligi Okręgu Zachodniego.

To będzie święto speedrowera w Zielonej Górze!

Marwis.pl Harpagan Zielona Góra dziękuje ZKS Zielona Góra za udostępnienie toru na sobotnie zawody.