Zapraszamy na ostatnią część dotycząca startów w SGP zawodników Sparty

2019
Bez zmian – Tai Woffinden miał bardzo słaby sezon,  Dwa turnieje stracone przez kontuzję. Trzy razy meldował się w półfinale – łącznie 60 pkt i odległa 13 pozycja.

Maciej Janowski – w jego przypadku – jeden stracony turniej przez kontuzję. Wygrana w GP Niemiec, i 3 miejsce w GP Skandynawii i GP Szwecji. Łączny dorobek to 87 pkt. i 6 miejsce. Co pozwoliło na utrzymanie się w cyklu na następny sezon.

Vaclav Milik – ponownie pojechał tylko w GP Czech (dzika karta). Jego dorobek to tylko 4 pkt.

Maks Drabik wystąpił z dziką kartą w GP na Stadionie Olimpijskim. Zdobył łącznie 4 pkt. Rezerwowym w tym turnieju był Przemysław Liszka.

Max Fricke – wystąpił w pięciu turniejach jako zastępstwo kontuzjowanego zawodnika – łącznie wywalczył 36 pkt. w tym pólfinał w GP Czech i 4 miejsce w finale w GP Szwecji.

2020
Tai Woffinden ponownie w czołówce, pierwszy ze stałych reprezentantów Sparty w turniejach SGP.  Trzy razy był drugi (drugi turniej we Wrocławiu i oba w Pradze). Raz był trzeci w pierwszym turnieju w Toruniu . W każdych zawodach cyklu zaliczał co najmniej półfinał. Przełożyło się to na 117 pkt. SGP i wicemistrzostwo świata.

Maciej Janowski – w końcu w drugim turnieju wygrane GP na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Spełniło się wiec kolejne marzenie Magica. By był całkowicie spełniony jako sportowiec brakuje mu tylko złota IMŚ… W pierwszym wrocławskim SGP zajął drugie miejsce. Wówczas był tylko za Artiomem Łagutą dla którego była to pierwsza wygrana i podium GP. Łaguta był też później dwa razy drugi w Toruniu.

Dla Janowskiego w sezonie 2020 dotarcie do półfinału było to minimum w każdej z rund SGP. . 107 pkt. Na koniec sezonu i 10 pkt straty do brązowego medalu.Ponowne 4 miejsce – najbardziej nielubiane przez sportowców.

Max Fricke zajął 3 miejsce w Challengu i został w tym sezonie trzecim stałym uczestnikiem ze Sparty. We Wrocławiu dotarł do półfinału. Później przyszedł pierwszy sukces czyli wygrany turniej w Toruniu.

Przemysław Liszka i Michał Curzytek byli rezerwowymi we Wrocławiu.

Gleb Czugunov wystąpił we Wrocławiu z dziką kartą. Zdobył odpowiednio: 7 i 9 pkt. W drugim wrocławskim turnieju wystąpił w półfinale.

2021
Świetny mistrzowski sezon Sparty i ponownie trzech stałych reprezentantów klubu w cyklu SGP . Artiom Łaguta wygrał  drugi turniej w Pradze, drugi w Lublinie, GP Rosji, GP Danii i pierwszy turniej w Toruniu. We Wrocławiu zajął 3 i 2 miejsce. Zdobył łącznie 192 pkt. (3 pkt więcej niż Zmarzlik) i zdobył tytuł Mistrza Świata.

Maciej Janowski zaczął od wygranej i drugiego miejsca w Pradze oraz drugiego we Wrocławiu. Na podium stanął jeszcze w Toruniu – 2 i 3 miejsce. Łącznie zdobył 129 pkt. i zajął  ponownie 4 miejsce (20 oczek straty do medalu).

Tai Woffinden – dwa razy 3 miejsce w pierwszym turnieju w Pradze i pierwszym w Toruniu. 122 pkt i szóste, dające utrzymanie w cyklu SGP na sezon 2022, miejsce.

Gleb Czugunov ponownie wystąpił z dziką kartą we Wrocłaiu. W obu turniejach pojechał słabo zdobywając tylko 3 i 5 pkt.

Bartłomiej Kowalski był dwa razy rezerwą toru we Wrocławiu.

2022
Pierwszy raz Mistrz Światta nie wystąpił w cyklu SGG, co wynikała z wykluczenia Rosjan ze wszystkich zawodów. Ale jego miejsce zajął Daniel Bewley i był to świetny debiut młodego Brytyjczyka jako stałego uczestnika SGP. Wygrał dwa turnieje z rzędu w Cardiff i we Wrocławiu. Poza tym cztery razy dotarł do półfinału. 102 pkt i 6 miejsce (4 pkt. straty do brązowego medalu).

Tai Woffinden – zdecydowanie słabszy sezon w SGP tego zawodnika. Jedyne podium to drugie miejsce w GP Czech. Poza tym jedno czwarte miejsce w Szwecji. Ogółem 93 pkt. na koniec sezonu  i 8 miejsce w cyklu.

Maciej Janowski zdobył pierwszy medal indywidualnych mistrzostw świata dla zawodnika urodzonego we Wrocławiu. W Chorwacji był 2, w Szwecji był 3 – Łącznie uzyskał 106 pkt. O brązowy medal walczył o medal do końca (jedyne 3 pkt przewagi nad czwartytm Lindgrenem). Paradoksalnie był to pierwszy sezon Magica – od 2015 roku choćby bez jednej wygranej rundy SGP. A okazał się najlepszy w wykonaniu kapitana Sparty, bo zakończony zdobyciem pierwszego, upragnionego medalu.

2023
Jakie będą wyniki – to jest oczywiste na razie nie wiadomo. Ale stali uczestnicy ze Spartan to Dan Bewley i Maciej Janowski oraz ze stałą dziką kartą Tai Woffinden. Juniorów ani innych Spartan z dziką karta nie zobaczymy, bo na Olimpijskim w tym roku SGP nie gości.