Maciej Janowski w styczniu nie próżnuje. Na początku roku przebywał w hiszpańskiej prowincji Alicante. Nie był tam w celach turystycznych. Magic trenował tam jeżdżąc po nie tylko pięknych ale i wymagających trasach rowerowych. W rejonie Xalo można wybrać wiele szlaków o różnej skali trudności. Jednakże wszystkie wymagają bardzo dobrego poziomu sprawności. Na niektórych konieczne jest prowadzenie roweru.

Po powrocie z Hiszpanii kapitan Betard Sparty również nie rozstaje się ze swoim rowerem MTB.

W miniony weekend wykorzystując świetną, wręcz wiosenną pogodę w górach Maciej Janowski wraz z Piotrem Pawlickim i trenerem od przygotowania ogólnorozwojowego Mariuszem Cieślińskim trenowali na rowerach w rejonie Gór Sowich i Czarnych. Wrocławska ekipa poruszała się swoimi rowerami w rejonie Zagórza Śląskiego. Oprócz jazdy w ternie zawodnicy wraz z terenem dotarli do jeziora Bystrzyckiego, które wraz zaporą stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Gór Sowich. Nieopodal znajduje się inna atrakcja tej okolicy – zamek Grodno.

Trasy rowerowe w miejscu gdzie przebywali Wrocławianie są bardzo wymagające. Cykliści muszą wykazać się bardzo dobrym poziomem sprawności. W niektórych miejscach konieczne jest prowadzenie roweru.

Na chwilę przerwy w treningu rowerowym Spartanie udali się do pensjonatu Fregata znajdującego się nad samym zbiornikiem wodnym.

Na pewno treningi rowerowe w górach zaprocentują w trakcie nowego sezonu żużlowego.

Trening w Górach Sowich:

Zdjęcia: media społecznościowe Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego