Przygotowująca się do nowego sezonu żużlowego drużyna Betard Sparty Wrocław w komplecie przebywa na obozie przygotowawczym w hiszpańskim Calpe. Zawodnicy wrocławskiej drużyny trenują przede wszystkim na rowerach. Okolice prowincji Alicante słyną z doskonałych tras rowerowych o różnej skali trudności. Na pewno sporo do powiedzenia o drogach dla cyklistów w pobliżu Walencji może mieć kapitan Wrocławian Maciej Janowski, który kolejny raz przebywa w Hiszpanii przygotowując się do nadchodzącego sezonu.

Mimo świecącego całymi dniami słońca, nadmorskie powietrze sprawia, że nie jest za ciepło. Jednak to nie przeszkadza przejeżdżającym na rowerach sporo kilometrów zawodnikom Sparty.

Na szczęście humory dopisują. Szczególnie młodzi wrocławscy żużlowcy dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu w Hiszpanii.

Bartłomiej Kowalski poinformował, iż nie tylko samymi treningami żyją przebywający w Calpe sportowcy:

Na obozie mocno skupiamy się na jeździe na rowerach gdzie oczywiście towarzyszy mi niezawodny sprzęt od Giant Psie Pole i zwiedzaniu krajobrazów. Oczywiście nie brakuje również treningów na świeżym powietrzu!

Mateusz Panicz będzie – po Bartłomieju Kowalskim – drugim podstawowym młodzieżowcem w ekipie Sparty. Na pewno zgranie będzie odgrywać dużą rolę w wyścigach na torze. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały poczynione:

#SpartaCamp trwa. Z Bartkiem trenujemy już jazdę parą 😁

Zdjęcia: media społecznościowe Mateusz Panicz i Bartłomiej Kowalski