We wtorek 15 marca, korzystając z pięknej pogody w wielu miejscach naszego kraju żużlowcy wyjechali na tory żużlowe, by pokręcić pierwsze treningowe kółka.Żużlowcy trenowali min. na torach w Bydgoszczy, Ostrowie Wlkp, Grudziądzu, Toruniu, Wrocławiu a także w Żarnovicy.

W mediach społecznościowych możemy napotkać na relacje z pierwszych zajęć na torze.

Indywidualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzli zamieścił wpis następującej treści:

Dzisiaj skorzystałem z gościnności Prezesa Jerzego Kanclerza i mogłem potrenować na jednym z moich ulubionych torów – w Bydgoszczy. Pogoda dopisała, silniki dogrzane

 

Motocykle żużlowe kibice mogli usłyszeć również na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wlkp. Słoneczna pogoda sprzyjała w przeprowadzeniu zajęć zawodnikom beniaminka PGE Ekstraligi. O „głodzie” żużla wśród kibiców świadczy dobitnie poniższy wpis:

Chociaż na 5 minut ale musiałem wejść! Stadion nabiera rumieńców (moje i mejsce usunięte) tor przygotowany. Sezon rozpoczęty

Motoarena też tętniła życiem podczas pierwszych tegorocznych jazd na torze.

Na Motoarenie głośno! Pierwsze jazdy w sezonie 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ za nami

 

W Grudziądzu – podobnie. Pogoda dopisała i zawodnicy mogli przetestować swój sprzęt po zimowej przerwie.

Zaczęło się!🔥 ZOOLESZCZ GKM po pierwszym treningu na własnym torze w tym roku. Na H4 pojawili się wszyscy krajowi zawodnicy oraz Frederik Jakobsen.

 

We wtorek 15 marca również Stadion Olimpijski tętnił życiem. Żużlowcy Sparty po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjechali na tor. Pogoda dopisywała. We Wrocławiu, podobnie jak i w innych częściach Polski było słonecznie i ciepło. Na Olimpijskim oprócz krajowych zawodników na torze pojawili się obcokrajowcy. Byli wśród nich Daniel Bewley i Artem Łaguta.

W mediach związanych ze speedwayem pojawiły się już teksty, czy w związku z zawieszeniem rosyjskich żużlowców indywidualny mistrz świata z 2021 r może trenować na torze? Dziennikarze doszukują się również ukrywania tego faktu przez klub z Wrocławia, gdyż na zdjęciach z treningu nie ma Artema. Dociekliwość ich jednak nie ma granic i zobaczyli filmiki z pierwszych treningowych kółek Łaguty we Wrocławiu na jego instagramie, który obecnie nie jest powszechnie dostępny dla każdego. Jakoś dzielni dziennikarze nie mogli doszukać się przepisu mówiącego o tym, że zawieszony zawodnik nie może trenować.

Możemy przeczytać, iż:

Okazuje się, że w żadnym regulaminie nie ma adnotacji, że zawieszeni Rosjanie nie mogą trenować. Sprawa wygląda inaczej w sytuacji, gdy np. zawodnik jest zawieszony za doping. W tym konkretnym przypadku żadne przepisy tego nie zabraniają. Warto jednak dodać, że Rosjanie nie mogą startować w sparingach, bo są to oficjalne mecze towarzyskie, na których jest sędzia z ramienia PZM. Na to jest już stosowny punkt w regulaminie.

O tym, iż we wtorek odbył się trening we Wrocławiu możemy przeczytać w mediach społecznościowych Sparty Wrocław:

Wiecie co to oznacza? Pierwszy trening przed sezonem 2022 w #PGEEkstraliga właśnie trwa na Stadionie Olimpijskim.

 

Martin Vaculik pochwalił się wpisem z treningu na swoim domowym torze w Żarnovicy.

Nie mogę się doczekać wyścigów