Po dość mroźnej i śnieżnej zimie, w ostatnim czasie pogoda jest wręcz wiosenna. Takie warunki sprzyjają dobremu przygotowaniu żużlowych torów do pierwszych jazd w tym roku. Żużlowcy obecnie przygotowują się do sezonu poza torem. Niektórzy, wykorzystują ten czas na odpoczynek, a jeszcze inni na aktywny wypoczynek – jeżdżąc np na nartach.

Jak podaje oficjalna strona Sparty Wrocław, zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska wyjadą na tor w pierwszej połowie marca.

Przed pierwszym meczem o DMP na żużlu, który odbędzie się 4 kwietnia w Grudziądzu, żużlowcy Sparty Wrocław mają zaplanowane cztery mecze sparingowe. Jednak na tor chcą wyjechać w marcu, jak tylko na to pozwolą warunki. Obecnie zawodnicy wchodzą w ostatni etap przygotowań do nowego sezonu.

Jeśli będzie to możliwe pierwsze jazdy na owalu Stadionu Olimpijskiego odbędą się w czwartek 11 marca. W ostatniej części przygotowań do sezonu Wrocławianie zaplanowali odjechane czterech sparingów – po dwa ze Stalą Gorzów (jeden mecz u siebie i jeden na wyjeździe) oraz z Falubazem Zielona Góra (pierwszy w grodzie Bachusa a drugi we Wrocławiu). Przed test-meczami przewiduje się odjechanie nawet czterech sesji treningowych w tygodniu. Nie zapomniano o juniorach Sparty, dla których zaplanowano osobne treningi.

Oby tylko pogoda nie storpedowała planów treningowych Wrocławian przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem.

Plan marcowych sparingów Sparty Wrocław:

  • 20 marca : Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów
  • 21 marca: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław
  • 24 marca: Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław
  • 25 marca: Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Po ostatnim sparingu do meczu z GKM-em Wrocławianie będą trenować na torze Stadionu Olimpijskiego.