Po 16 kolejkach bieżącego sezonu wśród 10 najlepszych zawodników PGE Ekstraligi jest aż trzech Spartan. Żaden inny klub nie ma tylu zawodników w tej klasyfikacji.

Maciej Janowski jest drugi ze średnią 2,593 pkt./bieg. Tuż za nim plasuje się Artem Łaguta z wynikiem 2,388 pkt./bieg. Coraz skuteczniejszy jest Tai Woffinden, który z powodu kontuzji nie uczestniczył w trzech meczach Sparty Wrocław. Obecnie zajmuje siódme miejsce w Top 10 najskuteczniejszych jeźdźców.

W trzeciej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników plasują się 25 Gleb Czugunow (1,701) i 27 Daniel Bewley (1,693).

Najwięcej zwycięstw ma na swoim koncie Artem Łaguta. On też w największej ilości wyścigów przyjeżdża na pierwszym miejscu. Jest to aż 59% startów Łaguty.

Ciekawe jest też to, iż Maciej Janowski, Artem Łaguta, Gleb Czugunow i Przemysław Liszka lepsze wyniki osiągają na wyjazdach. Ich średnie biegowe są wyższe na torach przeciwników, niż na domowym owalu.

Najwięcej bonusów – 19 – ma na swoim Gleb Czugunow. Po 17 bonusów zdobyli do tej pory Daniel Bewley i Maciej Janowski. Siedmiu punktów brakuje Magicowi by w bieżącym sezonie przekroczyć magiczną granicę 200 zdobytych na torze oczek. Razem z bonusami Janowski ima na swoim koncie już 210.

Para Tai Woffinden-Artem Łaguta należą do jednych z najbardziej skutecznych w PGE Ekstralidze. Zawodnicy Sparty w 14 biegach zdobyli 58 punktów (rywale 26) i uzyskali średnią 4,143 pkt./bieg. Skuteczniejsza jest tylko para młodzieżowców Włókniarza Jakub MIśkowiak-Mateusz Świdnicki, którzy w 13 startach uzyskali średnią 4,308 pkt./bieg. Jednak oni w większości przypadków ścigali się w biegach młodzieżowych. Obie pary nie przegrały żadnego biegu. Na kolejnym miejscu jest kilka par ze średnią 4,000 pkt w biegu. Spośród nich najwięcej objechanych wspólnie biegów ma duet Artem Łaguta-Maciej Janowski. W 16 startach uzyskali 64 punkty, podczas gdy rywale tylko 32.

Taką samą średnią ma również duet Przemysław Liszka-Tai Woffinden. W dwóch startach zdobyli 8 punktów, podczas gdy ich przeciwnicy 4.

Biorąc pod uwagę zdobycze punktowe drużyn zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się Sparta Wrocław. W 16 meczach PGE Ekstraligi Wrocławianie zdobyli 803 punkty. Co daje przeciętnie zdobycz w meczu prawie 51 punktów (50,844).  Jeśli chodzi o rozbicie zdobyczy punktowych na spotkania u siebie oraz mecze wyjazdowe w przypadku wrocławskiej ekipy nie ma prawie żadnej różnicy.

W spotkaniach domowych Sparta zdobywa przeciętnie 51,50 pkt, a na wyjazdach 50,188 pkt na mecz.

Bilans meczów: 14 zwycięstw – 2 porażki (w tym 13 kolejnych wygranych meczów).

Finałowy przeciwnik Sparty – drużyna Motoru Lublin w spotkaniach na własnym torze jest nieznacznie lepsza od Wrocławian. U siebie Koziołki zdobywają średnio 51,571 pkt w meczu. Na wyjazdach Lublinianie mają znacznie gorsze wyniki. Przeciętnie uzyskują 41,429 pkt. W meczu na obcych torach.

Wrocławianie mają najlepszy stosunek punktów zdobytych do punktów straconych w całej lidze. Na plusie mają aż 185 oczek.

W meczach sezonu 2021 zawodnicy Sparty przeciętnie w meczu przyjeżdżają na pierwszej pozycji 9,56 razy. Spartanie w meczu uzyskują zazwyczaj 5,5 pkt bonusowego.

48 razy para Sparty docierała na metę na podwójnym prowadzeniu. Wynik 4-2 uzyskiwany był 57 razy. 91 wyścigów zakończyło się remisem 3-3. Wrocławianie 22 razy przegrali 2-4 i tylko 19 razy ulegli przeciwnikom w stosunku 1-5.

Zdobycze indywidualne zawodników Sparty w bieżącym sezonie:

MSCZAWODNIKKLUBŚR/BPKTBONBIEGIŚR/MIIIIIIIVDWUT%ZWDOMWYJAZD
2Maciej JanowskiWrocław2,593193178112,06442773100054%2,5852,6
3Artem ŁagutaWrocław2,38818388011,444716107000059%2,3752,4
7Tai WoffindenWrocław2,11511613618,922118175111034%2,2221,96
25Gleb CzugunowWrocław1,7011121977716173014030021%1,6391,756
27Daniel BewleyWrocław1,69311017756,8814222415020019%1,7371,649
43Przemysław LiszkaWrocław1,184517493,19841918000016%1,1741,192
47Michał CurzytekWrocław0,918387492,3839112611106%10,84
71Mateusz PaniczWrocław00020000200000%0