W niedzielę 27.06.br o godz. 19:15 odbędzie się spotkanie, w ramach X rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Spartą Wrocław a Motorem Lublin. Bilety, na to zapowiadające się bardzo atrakcyjnie spotkanie, powoli się wyprzedają.

Tak więc w niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim na pewno nie zabraknie kibiców i, miejmy nadzieję, emocji.

Wrocławianie by myśleć o zdobyciu bonusa muszą wygrać z Motorem różnicą większą niż 14 punktów. Biorąc pod uwagę ostatnie kłopoty Spartan (plaga kontuzji liderów) to zdanie jest bardzo trudno do wykonania, ale przecież nie jest niemożliwe. Pamiętać należy o spotkaniu z 2019 r, w którym Wrocławianie bardzo męczyli się u siebie w meczu przeciwko GKM-owi z Grudziądza. Wydawało się, że bonus pojedzie do Grudziądza, ale w końcówce to Wrocławianie wygrali różnicą wyższą niż przegrali na wyjeździe. Wówczas min. w ostatnim biegu za plecami Spartan przyjechał niepokonany wcześniej Kenneth Bjerre.

W obozie Wrocławskim liczą na zgarnięcie pełnej puli punktów. Mimo wypadków, po zabiegach wszyscy zawodnicy są gotowi do walki. Trener Dariusz Śledź posyła do boju najsilniejszy skład, na jaki stać Spartę. Zresztą w odwodzie pozostaje jedynie Mateusz Panicz, gdyż Bartosz Curzytek jeździ w Wilkach Krosno.

Również Motor Lublin wystawił swój „standardowy” najsilniejszy skład. Mark Karion z numerem drugim będzie zastępowany przez Dominika Kuberę, który pojawi się w składzie Lublinian z numerem 8.

A jak będą wyglądały poszczególne biegi? Zapraszamy do lektury poniżej składów obu drużyn.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
1. Grigorij Łaguta
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Początek spotkania: niedziela godz. 19:15. Transmisja Sport+
Sędzia: Krzysztof Meyze
Wynik pierwszego spotkania: Motor-Sparta 52-38

Zestawienie biegów w części zasadniczej meczu Sparta-Motor:

1. G. Łaqguta, T. WOFINDEN, J. Hampel, A. ŁAGUTA
2. P. LISZKA, W. La,part, M. CURZYTEK, M. Cierniak
3. M. Michelsen, G. CZUGUNOV, M. Karion, M. JANOWSKI
4. M. CURZYTEK, K. Buczkowski, D. BEWLEY, W. Lampart
5. A. ŁAGUTA, J. Hampel, G. CZUGUNOV, K. Buczkowski
6. M. JANOWSKI, M. Karion, P. LISZKA, G. Łaguta
7. M. Cierniak, D. BEWLEY, M. Michelsen, T. WOFFINDEN
8. J. Hampel, M. JANOWSKI, K. Buczkowski, M. CURZYTEK
9. T. WOFFINDEN, G. Łaguta, D. BEWLEY, M. Karion
10. W. Lampart, A. ŁAGUTA, M. Michelsen, G. CZUGUNOV
11. G. CZUGUNOV, K. Buczkowski, T. WOFFINDEN, G. Łaguta
12. M. Karion, P. LISZKA, M. Cierniak, A. ŁAGUTA
13. D. BEWLEY, M. Michelsen, M. JANOWSKI, J. Hampel

Już w pierwszym biegu wrocławskiego meczu dojdzie do braterskiej walki. Grigorij pojedzie z toru wewnętrznego więc Artem będzie musiał się sporo napracować, aby wygrać ten wyścig.

Kolejny bieg zweryfikuje formę wrocławskiej młodzieży. Motor dysponujący jedną z najsilniejszych formacji juniorskich w lidze z pewnością jest faworytem tego biegu. Ostatni, słabszy występ Wrocławian w Bydgoszczy podczas rund DMPJ nie napawa optymizmem przed tym wyścigiem. Chyba, że ostatnie wyniki młodzieży były spowodowane nieznajomością toru bydgoskiej Polonii.

Skład Sparty wyraźnie sugeruje, iż zawodnicy, którzy odnieśli kontuzje w ostatnim czasie są zdolni do walki z Lublinianami. W czwartym biegu w jednej parze pojadą Maciej Janowski i Gleb Czugunov.

Z wrocławskich seniorów tylko Tai Woffinden nie pojedzie w parze z juniorem. A jaki będzie wynik końcowy? Dowiemy się w niedzielny wieczór.