W meczu zamykającym ósmą kolejkę spotkań PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmuje na Stadionie Olimpijskim niepokonaną dotąd drużynę Motoru Lublin. Koziołki” nie straciły ani jednego punktu w pierwszej połowie fazy zasadniczej tegorocznego sezonu. W ostatnim meczu pokonały przed własną publicznością właśnie Spartan. Wrocławianie w Lublinie dzielnie walczyli, przez większą część meczu wynik był „na styku” a wiele biegów kończyło się remisem. Przyjezdni w Lublinie uzbierali 40 punktów.

Faworytem we Wrocławiu znów będzie Motor.Jednak gospodarze mają swoje argumenty, by wygrać w rewanżu. Spartanie na własnym torze w tym sezonie zdobywają przeciętnie niecałe 51 punktów (49,75 pkt). Najmniej zdobyli ich 44 w przegranym meczu przeciwko Unii Leszno. Przyjezdni w trzech meczach wyjazdowych zdobyli dotąd 149 punktów, czyli przeciętnie niecałe 50 punktów na mecz (dokładnie 49,66 pkt). Ciężko więc spodziewać się wysokiego zwycięstwa którejkolwiek z drużyn.

Mecz zapowiada się arcyciekawie . Obie drużyny zapewne stworzą pasjonujące widowisko, które będzie trzymało kibiców w napięciu do ostatniego biegu.

Dla końcowe wyniku niezwykle istotne będą dwie sprawy. Postawa Taia Woffindena oraz punkty zdobyte przez młodzież. Brytyjczyk w najbliższym spotkaniu musi być prawdziwym liderem swojej drużyny. Sparta zdecydowanie będzie potrzebować jego punktów, aby myśleć o zwycięstwie w starciu z tak silnym zespołem jak Motor Lublin. W pierwszym meczu w Lublinie przy mniej więcej równej postawie seniorów obu drużyn,  to punkty zdobyte przez młodzieżowców gospodarzy zdecydowały o zwycięstwie Motoru. W ostatnią niedzielę Cierniak i Lampart zdobyli w sumie 7 punktów i 2 bonusy, a Kowalski z Curzytkiem tylko 2 oczka plus bonus. Odwracając proporcje zdobyczy punktowych przez młodzieżowców wynik byłyby inny.

Na pewno z tego faktu zdają sobie sprawę menadżerowie obu zespołów. Motor Lublin zapewne we Wrocławiu będzie chciał przedłużyć zwycięską passę. Wrocławianie natomiast zawalczą o co najmniej dwa punkty w tym meczu.

Maciej Kuciapa wystawił na spotkanie swój „żelazny” tegoroczny skład, z Dominikiem Kuberą w roli dżokera, startującego z numerem ósmym.

Taki sam manewr zastosował Dariusz Śledź, który Daniela Bewleya umieścił pod numerem 16.  Szkoleniowiec Wrocławian w porównaniu z ostatnim meczem przeciwko Stali Gorzów we Wrocławiu „namieszał” w składzie gospodarzy. Z numerem dziewięć wystąpi Gleb Czugunow. Tai Woffinden natomiast wystąpi z numerem 11Obie drużyny stosują zastępstwo zawodnika za braci Łagutów, którzy mają zakaz występów w polskiej lidze.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
9. Gleb Czugunow (1,462)
10. Mateusz Panicz (ns)
11. Tai Woffinden (1,875)
12. z/z
13. Maciej Janowski (2,318)
14. Michał Curzytek (0,632)
15. Bartłomiej Kowalski (1,400)
16. Daniel Bewley (1,698)

Motor Lublin 
1. Mikkel Michelsen (2,488)
2. Fraser Bowes (0,667)
3. Jarosław Hampel (1,658)
4. Maksym Drabik (2,073)
5. z/z
6. Wiktor Lampart (1,700)
7. Mateusz Cierniak (1,724)
8. Domink Kubera (1,714)

Początek spotkania, niedziela 12 czerwca, godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5.

Rozkład biegów:

BiegA/BB/AC/DD/C
1M. MichelsenG. CZUGUNOWF. BowesM. PANICZ
2B. KOWALSKIW. LampartM. CURZYTEKM. Cierniak
3T. WOFFINDENJ. HampelZ/ZM. Drabik
4z/zB. KOWALSKIM. CierniakM. JANWSKI
5Z/ZM. MichelsenT. WOFFINDENF. Bowes
6J. HampelM. JANOWSKIM. DrabikM. CURZYTEK
7G. CZUGUNOWz/zM. PANICZW. Lampart
8M. JANOWSKIF. BowesB. KOWALSKIM. Michelsen
9M. DrabikM. PANICZJ. HampelG. CZUGUNOW
10M. CierniakT. WOFFINDENz/zZ/Z
11M. PANICZF. BowesM. JANOWSKIJ. Hampel
12W. LampartM. CURZYTEKM. MichelsenT. WOFFINDEN
13Z/ZM. DrabikG. CZUGUNOWz/z

Zdjęcie autor tekstu