W niedzielę 12 września o godz. 16:30 na Stadionie Olimpijakim we Wrocławiu odbędzie się rewanżowy mecz pomiędzy Spartą a Unią o wejście do finału tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo PGE Ekstraligi.

W pierwszym meczu w Lesznie Sparta wygrała z Unią 49-41. Nikt we Wrocławiu nie wyobraża sobie, by Spartanie na własnym torze roztrwonili przewagę wywalczoną w Lesznie.

Przypomnijmy, iż ostatniej porażki Wrocławianie doznali w kwietniu na torze w Lublinie. Od tego czasu zespół ze stolicy Dolnego Śląska zanotował na swoim konice trzynaście z rzędu wygranych meczów, co jest rekordem klubu.

Dodatkowo słynąca ze szkolenia młodzieży Unia w Lesznie zaprezentowała się w tej kategorii fatalnie. Młodzi zawodnicy gospodarzy zdobyli tylko jeden punkt w całym meczu. Dodajmy punkt, który każda z ekip już przed meczem ma przyznawany „z urzędu”. Skazani na porażkę młodzieżowcy Sparty zdobyli w Lesznie 9 punktów plus bonus.

Sparta w tym sezonie jest drużyną kompletną. Na początku meczu w Lesznie Artem Łaguta nie mógł znaleźć właściwych ustawień. Ale wówczas punkty zdobywali młodzieżowcy i Tai Woffinden z Maciejem Janowskim. W drugiej części meczu w Lesznie bezbłędny był Artem Łaguta i zdecydowanie lepiej pojechał Gleb Czugunow. Nawet słabsza dyspozycja Daniela Bewleya nie przeszkodziła Wrocławianom w wygraniu pierszego meczu pay-off w Lesznie.

Nie ma żadnych przesłanek, by w rewanżu we Wrocławiu Unia Leszno odwróciła losy rywalizacji w dwumeczu. Tym bardziej, że trenerzy obu drużyn nie dokonali żadnych zmian w składach swoich drużyn.

Piotr Baron nie rozdzielił Australijczyków, którzy w Lesznie byli najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy.Dariusz Śledź ponownie w podstawowym składzie wystawił Mateusza Panicza. Ale jego będzie zastępował Daniel Bewley, który otrzyma numer 16. Młody Anglik w tym tygodniu zaliczył świetny występ na Wyspach Był najlepszym zawodnikiem Belle Vue.

Awizowane składy na rewanż we Wrocławiu:

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Krzysztof Sadurski

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Mateusz Panicz
11. Artem Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Początek spotkania: niedziela 12 września g.16:30, transmisja Eleven Sports 2
Sędzia: Michał Sasień
Wynik pierwszego spotkania: Unia 41:49 Sparta

Rozkład biegów we Wrocławiu:
1. Sajfutdinow, WOFFINDEN, Lidsey, ŁAGUTA
2. LISZKA, Ratajczak, CURZYTEK, Sadurski
3. Pawlicki, CZUGUNOW, Kokłodziej, JANOWSKI
4. CURZYTEK, Doyle, PANICZ, Ratajczak
5. ŁAGUTA, Lidsey, CZUGUNOW, Doyle
6. JANOWSKI, Kołodziej, LISZKA, Sajfutdinow
7. Sadurski, PANICZ, Pawlicki, WOFFINDEN
8. Lidsey, JANOWSKI, Doyle, CURZYTEK
9. WOFFINDEN, Sajfutdinnow, PANICZ, Kołodziej
10. Ratajczak, ŁAGUTA, Pawlicki, CZUGUNOW
11. CZUGUNOW, Doyle, WOFFINDEN, Sajfutdinow
12. Kołodziej, LISZKA, Sadurski, ŁAGUTA
13. PANICZ, Pawlicki, JANOWSKI, Lidsey

Standardowo Spartanie w pierwszym biegu desygnują do boju arę Tai Woffinden Artem Łaguta. Już w tym biegu dojdzie do ciekawej konfrontacji. Na na ten bieg desygnuje Emila Sajfutdinowa i Jaimona Lidseya. Jest to Żaden z trójki liderów Wrocławian nie wystąpi tylko w drugiej i czwartej gonitwie dnia. To sprawia, że tylko w pierwszej gonitwie dnia pojadą wspólnie Janowski, Woffinden bądź Łaguta. Za Mateusza Panicza pojedzie Daniel Bewley. Przed nim postawiono dość trudne zadanie. Młody Anglik w 13 biegu wspólnie z Janowskim pojedzie przeciwko Pawlckiemu i Lidseyowi.