W piątek o 20:30 w drugim, przełożonym meczu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie na swoim torze drużynę Sparty Wrocław. W pierwszym swoim meczu Wrocławianie na własnym torze pokonali Apator Toruń 51-39. Grudziądzanie zaś przegrali wówczas z Falubazem na wyjeździe w takim samym stosunku.

W ekipie GKM klasą dla siebie był Nicky Pedersen. Były mistrz świata w 6 biegach zdobył 16 pkt. Pozostali zawodnicy z Grudziądza nie popisali się w swoim pierwszym tegorocznym występie. Dość powiedzieć, że tylko Pederen wywalczył pięć indywidualnych zwycięstw w tym meczu.

Trener gospodarzy zamienił zawodników w dwóch pierwszych parach. Z Kasprzakiem pojedzie Bjerre, a z Pawlickim – Krakowiak.

W drużynie wrocławskiej trener Dariusz Śledź dokonał drobnych zmian w ustawieniu i rozdzielił parę młodych zawodników. Daniel Bewley wystąpi z nr 1, a Gleb Czugunov z nr 3. Razem w parze wystąpią już w pierwszym biegu. Od trzeciego startu w każdym z wyścigów pojedzie jeden z trzech liderów Sparty. A w trzecim Woffinden wspólnie z Janowskim powalczy o punkty dla Wrocławian. Były zawodnik GKM Artem Łaguta na torze pojawi się po raz pierwszy w czwartym biegu. I będzie to jego pierwszy występ na torze w Grudziądzu w roli gościa od 2015 r. Wrocławianie po raz pierwszy w tym sezonie wystąpią w takim zestawieniu. Wcześniej w sparingu przeciwko Stali Gorzów oraz w ligowej inauguracji przeciwko drużynie Apatora młodzi zawodnicy Sparty Czugunov i Bewley byli w jednej parze.

Łatwego zadania nie będzie miał lider GKM Nicky Pedersen, który w każdym swoim starcie jedzie z kimś z trójki Woffinden, Janowski, Łaguta. A z Taiem Duńczyk zmierzy się, w części zasadniczej, dwukrotnie – w biegach 3 i 13.

Piątkowy mecz pokaże jaką siłą dysponuje Sparta Wrocław. Wygrana na trudnym terenie w Grudziądzu pozwoli optymistycznie patrzeć na niedzielny mecz w Lublinie z Motorem, w którym wystąpi już Dominik Kubera.

Składy drużyn na piątkowy mecz:

Betard Sparta Wrocław:
1. Daniel Bewley
2. Maciej Janowski
3. Gleb Czugunow
4. Artiom Łaguta
5. Tai Woffinden
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

Początek spotkania: 20:30. Transmisja Eleven Sports 1
Sędzia: Michał Sasień

Biegi części zasadniczej:

 1. BEWLEY, Kasprzak, CZUGUNOV, Krakowiak
 2. Zieliński, LISZKA, Bartkowiak, CURZYTEK
 3. WOFFINDEN, Pawlicki, JANOWSKI, Pedersen
 4. Bartkowiak, A. ŁAGUTA, Bjerre, LISZKA
 5. Krakowiak, CZUGUNOV, Pawlicki, A. ŁAGUTA
 6. Pedersen, JANOWSKI, Zieliński, BEWLEY
 7. CURZYTEK, Bjerre, WOFFINDEN, Kasprzak
 8. CZUGUNOV, Pedersen, A. ŁAGUTA, Bartkowiak
 9. Kasprzak, BEWLEY, Bjerre, JANOWSKI
 10. LISZKA, Krakowiak, WOFFINDEN, Pawlicki
 11. Pawlicki, A. ŁAGUTA, Kasprzak, BEWLEY
 12. JANOWSKI, Zieliński, CURZYTEK, Krakowiak
 13. Bjerre, WOFFINDEN, Pedersen, CZUGUNOV