20 marca 1994 r. w Rawiczu odbyło się spotkanie towarzyskie pomiędzy Drużynowym Mistrzem Polski Spartą Polsat Wrocław a Unią Leszno, która ukończyła rozgrywki na 7 miejscu. W 1993 r zespół Sparty po raz pierwszy w swojej historii został drużynowym mistrzem Polski.

Sparingiem leszczyńsko-wrocławskim ponownie „czarny sport” zawitał do Rawicza. Wcześniej do pobliskiego Rawicza na treningi przyjeżdżali zawodnicy Unii Leszno. Ale 20 marca 1984 r. odbyły się pierwsze oficjalne zawody, po próbie reaktywacji żużla w tym mieście.

Organizatorzy zadbali by po latach przerwy zmierzyli się godni siebie przeciwnicy na stadionie przy ul. Generała Grota-Roweckiego. W meczu sparingowym ówczesny drużynowy mistrz Polski Sparta Polsat Wrocław uległ Unii Leszno 40-48.  Najlepszym zawodnikiem meczu był Adam Łabędzki, który dla Unii Leszno zdobył komplet 15 punktów. W drużynie Sparty Polsat Wrocław najwięcej punktów zdobył Piotr Baron – 13, który dwa razy musiał uznać wyższość Łabędzkiego. W spotkaniu tym w barwach byków po raz pierwszy w oficjalnym meczu wystąpił 17-letni wówczas Damian Baliński.

Sparta Polsat wystąpiła w następującym składzie:
Dariusz Śledź – 7 pkt:
Henryk Piekarski – 6 pkt
Wojciech Załuski – ns
Krzysztof Jankowski – 8 pkt
Zbigniew Lech – 5? pkt
Piotr Baron – 13 pkt
Waldemar Szuba – 1 pkt
Adam Skórnicki zastępujący Wojciecha Załuskiego 0 pkt

Skład i punkty zawodników Unii Leszno:
Adam Łabędzki – 15 pkt
Krzysztof Mitura – 0 pkt
Dariusz Łowicki – 8 pkt
Sławomir Rypień – 6 pkt
Roman Jankowski – 11 pkt
Robert Mikołajczak – 7 pkt
Damian Baliński – 0 pkt
Paweł Jąder – 1 pkt

W drużynie wrocławskiej w sezonie 1994 w składzie byli następujący zawodnicy: Tommy Knudsen, Krzysztof Jankowski, Zbigniew Lech, Henryk Piekarski, Dariusz Śledź, Wojciech Załuski oraz młodzieżowcy: Bartłomiej Bardecki, Piotr Baron, Rafał Haj, oraz Waldemar Szuba.

Unię Leszno w sezonie ’94 reprezentowali ponadto: Greg Hancock, Zdenek Tesar, Simon Wigg, Roman Jankowski, Paweł Jąder, Adam Łabędzki, Dariusz Łowicki, Krzysztof Mitura, Sławomir Rypień, oraz młodzieżowcy: Robert Banaszak, Robert Mikołajczak, Sławomir Rypień i Adam Skórnicki.

Na koniec sezonu Spartanie cieszyli się z drugiego w historii klubu tytułu drużynowych mistrzów Polski, a Unia Leszno zanotowała spadek do niższej klasy rozgrywkowej…

W roku 1996 r. ostatecznie reaktywowano sport żużlowy w Rawiczu. Po 37 latach – nowy klub Kolejarz Rawicz wystąpił w rozgrywkach o mistrzostwo ówczesnej II ligi. Był kontynuatorem swego poprzednika, który zawiesił działalność w 1959 r.

Ostatni bieg sparingu w Rawiczu pomiędzy Unią Leszno a Spartą Polsat Wrocław, 20.03.1994 r: