Wielu fachowców twierdzi, iż w niedzielę we Wrocławiu odbędzie się najciekawszy pojedynek w pierwszej rundzie fazy play-off. Jako argument podaje się zwyżkę formy Wrocławian, a szczególni powrót do wysokiej dyspozycji Taia Woffindena. Jednak należy zwrócić uwagę na kilka faktów. Tajski wycofał się z powodu bólu żeber w trakcie prestiżowej dla Brytyjczyków rundy SGP w Cardiff.

Maciej Janowski natomiast w poniedziałek zliczył bardzo nieprzyjemny upadek w drugim finale IMP w Krośnie. Czy obaj zawodnicy zdążą do niedzieli wrócić do pełnej dyspozycji? Należy mieć na uwadze fakt, iż przez cały sezon zawodnicy wrocławscy są bardzo mocno eksploatowani, a Magic odjechał prawie 90 biegów w lidze.

Poza tym Włókniarz po uporaniu się z problemami z początku sezonu obecnie imponują formą, będąc w tej chwili na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Oczywistym było, że ekipy rywalizujące o DMP nie chciały w pierwszej rundzie play off trafić na Częstochowian.

Nie dziwi zatem fakt, że Włókniarz jest w tym momencie uważany za kandydata do zdobycia tytułu DMP. Najpierw musi jednak uporać się z przebudzoną Spartą, która z pewnością postawi we Wrocławiu ciężkie warunki przyjezdnym.

W rundzie zasadniczej częstochowianie okazali się dwukrotnie lepsi od Sparty, wygrywając na jej torze 49:41. W tabeli Włókniarz uplasował się jedynie za Motorem Lublin, podczas gdy mistrzowie Polski niemal do samego końca musieli drżeć o udział w fazie play-off. Ostatecznie podopieczni Dariusza Śledzia zajęli piąte miejsce.

W składach obu drużyn nie ma niespodzianek. Zarówno Dariusz Śledź jak i Lech Kędziora desygnują do walki wszystko to co mają najlepsze.

SPARTA:
9. Gleb Czugunow,
10. Mateusz Panicz,
11. Tai Woffinden,
12. z/z,
13. Maciej Janowski,
14. Michał Curzytek,
15. Bartłomiej Kowalski,
16. Daniel Bewley

WŁÓKNIARZ:
1. Leon Madsen,
2. Bartosz Smektała,
3. Kacper Woryna,
4. Jonas Jeppesen,
5. Fredrik Lindgren,
6. Jakub Miśkowiak,
7. Mateusz Świdnicki

Betard Sparta Wrocław – Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa. Niedziela 21 sierpnia, godz. 20:00. Transmisja Canal+ 5.

Rozkład 13 pierwszych biegów:

BiegA/BB/AC/DD/C
1.L. MadsenG. CZUGUNOWK. WorynaT. WOFFINDEN
2.B. KOWALSKIJ. MiśkowiakM. CURZYTEKM. Świdnicki
3.F. LindgrenZ/ZB. SmektałaM. JANOWSKI
4.M. CURZYTEKJ. JeppesenM. PANICZJ. Miśkowiak
5.T. WOFFINDENK. WorynaZ/ZJ. Jeppesen
6.M. JANOWSKIB. SmektałaB. KOWALSKIL. Madsen
7.M. ŚwidnickiM. PANICZF. LindgrenG. CZUGUNOW
8.K. WorynaM. JANOWSKIJ. JeppesenM. CURZYTEK
9.G. CZUGUNOWL. MadsenM. PANICZB. Smektała
10.J. MiśkowiakT. WOFFINDENF. LindgrenZ/Z
11.Z/ZJ. JeppesenG. CZUGUNOWL. Madsen
12.B. SmektałaB. KOWALSKIM. ŚwidnickiT. WOFFINDEN
13.M. PANICZF. LindgrenM. JANOWSKIK. Woryna