W drugim niedzielnym meczu w ramach szóstej rundy PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmuje na Stadionie Olimpijskim Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. Gospodarzy czeka bardzo ciężka przeprawa. Sparta po zawieszenie Artema Łaguty nie może znaleźć właściwego rytmu. W sytuacji jakiej są Wrocławianie, by wygrywać mecze cała czwórka seniorów musi pojechać skutecznie i równo w meczu.

W bieżącym sezonie różnie z tym bywało. Do Wrocławia przyjeżdża rozpędzona Stal Gorzów. Goście wygrali trzy ostatnie mecze i zapewne będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Na torze we Wrocławiu rywalizować będzie wielu bardzo dobrych zawodników. W sumie kibice zobaczą aż pięciu stałych uczestników Speedway Grand Prix. Zapowiada się więc bardzo emocjonujące widowisko. Jeśli zawodnicy – przede wszystkim Sparty – poukładali sobie wszystko ze swoimi motocyklami powinniśmy być świadkami ciekawych wyścigów na Olimpijskim.

Wrocławianie w dotychczasowych meczach na własnym torze zdobyli 157 punktów, co daje im średnią na domowy mecz 52,333 pkt. Wygrali dwa spotkania i doznali jednej porażki. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp na wyjeździe walczyła dotąd tylko dwa razy i ma po jednym zwycięstwie i porażce. Średnio przyjezdni zdobywają na wyjazdach 47,5 pkt (łącznie w dwóch meczach uzyskali 95 punktów). Dodatkowo po remoncie Stadionu Olimpijskiego (2017 r) Gorzowianie wygrali tylko dwa razy (w 2017 i w 2020 r.).

We Wrocławiu czeka nas pojedynek liderów obu zespołów. Wg tabeli biegowej Zmarzlik z Janowskim spotkają się dwa razy. Pierwszy pojedynek czeka kibiców już w 3 biegu. Kolejny będzie w trzynastym. Jednak Wrocławianie stosując zastępstwo zawodnika mogą zdecydować, iż w biegu siódmym przeciwko Zmarzlikowi może pojedzie Maciej Janowski. W dotychczasowych ligowych potyczkach między tymi dwoma zawodnikami prowadzi Gorzowianin 26-20.

Jednak sami liderzy nie wygrają pojedynku. Punkty muszą dorzucać pozostali zawodnicy obu drużyn. We Wrocławiu liczą na Taia, Daniela i Gleba. Ważne punkty może dać zespołowi Bartłomiej Kowalski.

W ekipie gości po kontuzji wraca Szymon Woźniak. Zawodnik na pewno jest głodny jazdy. Ciekawe jaką obecnie formę prezentuje. Pod numerem ósmym w drużynie gości występu zapewne Wiktor Jasiński, który pod nieobecność Woźniaka błysnął w meczu ligowym Stali rozegranym na domowym torze.

Wydaje się, że więcej atutów mają przyjezdni. Lecz jeśli we Wrocławskiej Sparcie wszyscy zawodnicy pojadą na miarę swoich możliwości zwycięstwo gospodarzy nie powinno być niespodzianką.

Składy na mecz we Wrocławiu 22.05.2022:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak (2,158)
2. Anders Thomsen (1,917)
3. Martin Vaculik (2,083)
4. Patrick Hansen (1,435)
5. Bartosz Zmarzlik (2,625)
6. Mateusz Bartkowiak (1,125)
7. Jakub Stojanowski (0,111 – nie klasyf.)
8. Wiktor Jasiński (1,167 – nie klasyf.)

Betard Sparta Wrocław:
9. z/z
10. Mateusz Panicz (ns)
11. Tai Woffinden (2,036)
12. Gleb Czugunow (1,429)
13. Maciej Janowski (2,194)
14. Bartłomiej Kowalski (1,556)
15. Michał Curzytek (0,643)
16. Daniel Bewley (1,839)

Początek spotkania: niedziela 22 maja godz.19:15. Transmisja: Canal+ Sport 5

13 pierwszych biegów:

BiegTor A/BTor B/ATor C/DTor D/C
1S. WoźniakZ/ZM. VaculikT. WOFFINDEN
2M. CURZYTEKM. BartkowiakB. KOWALSKIJ. Stojanowski
3B. ZmarzlikG. CZUGUNOWA. ThomsenM. JANOWSKI
4B. KOWALSKIP. HansenM. PANICZM. Bartkowiak
5T. WOFFINDENM. VaculikG. CZUGUNOWP. Hansen
6M. JANOWSKIA. ThomsenM. CURZYTEKS. Woźniak
7J. StojanowskiM. PANICZB. ZmarzlikZ/Z
8M. VaculikM. JANOWSKIP. HansenB. KOWALSKI
9Z/ZS. WoźniakM. PANICZA. Thomsen
10M. BartkowiakT. WOFFINDENB. ZmarzlikG. CZUGUNOW
11G. CZUGUNOWP. HansenZ/ZS. Woźniak
12A. ThomsenM. CURZYTEKJ. StojanowskiT. WOFFINDEN
13M. PANICZB. ZmarzlikM. JANOWSKIM. Vaculik

Zdjęcie: autor tekstu