Wrocławska Sparta rundę rewanżową PGE Ekstraligi zaczyna niedzielnym meczem w Lublinie. We Wrocławiu o niczym innym nie myślą, niż o przywiezieniu dwóch (a w sumie trzech) punktów z Lublina. Dariusz Śledź pozamieniał pary Wrocławian. Maciej Janowski pojedzie razem z Maxem Fricke, natomiast z Maksymem Drabikiem w miejsce Bartosza Curzytka pojedzie któryś z gości. Zapewne będzie nim Oliver Berntzon (rozgrywa mecz w sobotę), gdyż Chris Holder w niedzielę o godz.14 w Daugavpils ma mecz w ramach eWner 1 ligi. Pod numerem 8 pojedzie Przemysław Liszka. Daniel Bewley przebywa w Anglii. Leczy kontuzję obojczyka, której nabawił się jeżdżąc na odzyskanym rowerze.

Na pewno drużyna Sparty ma szansę na punkt bonusowy. Obie drużyny chcą wygrać ten mecz. Gospodarza bardzo mocno walczą o czołowa czwórkę, gwarantującą udział w play-off. Zapowiadają ostrą walkę o punkt bonusowy. Wynika z tego, iż chcą wygrać co najmniej 56-34. Czy to im się uda? Ostatni mecz Wrocławian nie może być wykładnikiem formy żużlowców Sparty. Ale wydaje się, że co najmniej czterech wrocławskich zawodników jest w wysokiej formie. Do tego dojdzie Oliver Berntzon.

W drużynie Motoru tylko trzy mecze rozegrał do tej pory Jakub Jamróg. Zdecydowanie za mało jak na kadrowicza. Głównym powodem odejścia Kuby z Wrocławia była zbyt mała ilość wyścigów odjechanych przez niego w ubiegłym sezonie. To teraz ma tych biegów i samych meczy jeszcze mniej… Zawodnik ten zasługuje na regularne starty. W składzie gospodarzy widnieje min. Paweł Miesiąc. To co ostatnio prezentuje Łełek raczej nie zapowiada zmiany w składzie. Czy Jamróg pojedzie za Hampela? obcokrajowcy w składzie Motoru są pewniakami do występu przeciwko Sparcie. W porównaniu z sezonem 2019 obniżkę formy zanotowali lubelscy juniorzy. Ale na swoim torze są zawsze groźni i czeka ich ciężka walka z Glebem Czugunovem i Michałem Curzytkiem.

Jednego możemy być pewni. Czeka nas ciekawe widowisko.

Awizowane składy drużyn:

Betard Sparta Wrocław
1. Maciej Janowski
2. Max Fricke
3. Bartosz Curzytek
4. Maksym Drabik
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek

Motor Lublin
9. Paweł Miesiąc
10. Grigorij Łaguta
11. Matej Zagar
12. Jarosław Hampel
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow

Początek meczu: niedziela 02.08.2020, godz. 19:15. Transmisja nSport+
Sędziuje Krzysztof Meyze

Wynik pierwszego meczu: 55:35 dla Sparty Wrocław