Już dziś około godziny 21:30-22:00 poznamy nowego drużynowego mistrza Polski na żużlu. Na Stadionie Olimpijskim w niedzielny wrześniowy wieczór rozegrany zostanie rewanżowy mecz finału PGE Ekstraligi.

Zdecydowany domina tor zasadniczej części rozgrywek ligowych – Betard Sparta Wrocław przystąpi do tego spotkania osłabiona brakiem swojego kapitana – kontuzjowanego Macieja Janowskiego. Wrocławianie na własnej skórze przekonali się w tym sezonie jak przewrotny bywa żużel. Wysarczy kontuzja i cały misterny plan związany ze zdobyciem mistrzostwa Polski wali się. A co tu dopiero mówić o trzech kontuzjach w jednym czasie!

Ostatnio Spartanie stracili Taia Woffindena, Macieja Janowskiego oraz Charlesa Wrighta. Ale jak zapowiadali przed pierwszym meczem finałowym w Lublinie – nie położyli się na torze i nie poddali jadącemu w pełnym składzie Motorowi. Wrocławianie osłabieni brakiem dwóch kluczowych zawodników przegrali w Lublinie tylko 12 punktami po emocjonującym, ciekawym i pełnym walki na torze meczu. Ba, przyjezdni mieli więcej indywidualnych zwycięstw niż gospodarze. Cóż z tego skoro zabrakło w ekipie gości drugiej linii, albo choć minimalnego wsparcia formacji juniorskiej.

Ale przed nami nowy mecz, w którym rozstrzygną się losy drużynowego mistrzostwa Polski na żużlu w sezonie 2023.

Betard Sparta Wrocław jest w bardzo ciężkiej sytuacji, gdyż aby zając pierwsze miejsce w DMP 2023 muszą wygrać co najmniej w takim samym stosunku co Motor u siebie, a więc 51-39. Wiadomo, że jadący w pełnym składzie goście i mający tylu klasowych zawodników – jeśli w ogóle dojdzie do takiej sytuacji – przy stanie+6 dla Wrocławian będą stosować rezerwy taktyczne.

Tor Stadionu Olimpijskiego leży Bartoszowi Zmarzlikowi czy też Mateuszowi Cierniakowi. We Wrocławiu zawsze bardzo dobrze jeździło się Fredrikowi Lindgrenowi. Miejscowi muszą czymś zaskoczyć gości, by tym trudniej było dopasować się do nawierzchni owalu we Wrocławiu. Na razie wiadome jest jedno. Dziś poznamy kolejnego drużynowego mistrza Polski.

Zapowiadane składy:

Platinum Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jack Holder
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Cierniak
7. Bartosz Bańbor

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Piotr Pawlicki
11. Artiom Łaguta
12. Connor Bailey
13. Daniel Bewley
14. Kevin Małkiewicz
15. Bartłomiej Kowalski

Początek spotkania: niedziela 24 września, godzina 19:15.Transmisja Canal+ Sport 5

Pierwszy mecz: 51-39 wygrał Platinum Motor Lublin

Rozpiska 13 programowych biegów:

1. Hampel, WOFFINDEN, Lindgren, ŁAGUTA
2. KOWALSKI, Cierniak, MAŁKIEWICZ, Bańbor
3. Zmarzlik, BALEY, Kubera, BEWLEY
4. MAŁKIEWICZ, Holder, PAWLICKI, Cierniak
5. ŁAGUTA, Lindgen, BALEY, Holder
6. BEWLEY, Kubera, KOWALSKI, Hampel
7. Bańbor, PAWLICKI, Zmarzlik, WOFFINDEN
8. Lindgren, BEWLEY, Holder, MAŁKIEWICZ
9. WOFFINDEN, Hample, PAWLICKI, Kubera
10. Cierniak, ŁAGUTA, Zmarzlik, BALEY
11. BALEY, Holder, WOFFINDEN, Hampel
12. Kubera, KOWALSKI, Bańbor, ŁAGUTA
13. PAWLICKI, Zmarzlik, BEWLEY, Lindgren