Podano składy drużyn, które będą walczyły w piątek 20 sierpnia o godz.18 w pierwszym meczu XIV kolejki PGE Ekstraligi. Dariusz Śledź na ostatni mecz dokonał jednej zmiany w składzie Sparty. Z numerem 10 obok Taia Woffindena będzie występował Dan Bewley. Gleb Czugunow natomiast wystąpi z 12 i dwa razy wystąpi w parze z Artemem Łagutą, który wystąpi z numerem 11.

Miejmy tylko nadzieję, że młodzieżowcy drużyny z Dolnego Śląska różnego rodzaju kłopoty mają już za sobą. Przemysław Liszka w dwóch ostatnich rundach DMPJ, rozegranych w ubiegłym tygodniu, stracił dwa silniki. Michał Curzytek natomiast 10.08.br uczestniczył w Częstochowie w groźnej kraksie i był bardzo poobijany po upadku. Mateusz Panicz po upadku w częstochowskim czwórmeczu miał przerwę w startach.

Pozostali zawodnicy są gotowi do walki. Gleb Czugunow zanotował dobry występ w piątek w eliminacjach DMEJ. Maciej Janowski chyba najgorsze ma już za sobą, jeśli chodzi o silniki swoich motocykli. Do formy wraca Tai Woffinden, a Artem Łaguta jest niebywale szybki. Najwyraźniej służy mu wrocławski klimat.

Dan Bewley w poniedziałkowy wieczór został wicemistrzem Wielkiej Brytanii.

Trener Piotr Żyto na mecz ze Spartą po ostatnim bardzo dobrym spotkaniu swojej drużyny, nie zmieniał układu par. Dokonał jedynie zmian numerów z jakimi pojadą zielonogórscy zawodnicy w ramach poszczególnych duetów. Po bardzo dobrym występie w ostatnim meczu przeciwko Unii Leszno Falubaz ma apetyt na wygraną we Wrocławiu. Dwa zdobyte punkty na Stadionie Olimpijskim zagwarantują ekstraligowy byt ekipie z winnego grodu.

Nawet porażka może zapewnić utrzymanie Falubazowi. Jednak w tym wypadku już nie wszystko będzie zależało od Zielonogórzan. Muszą liczyć na jazdę fair zawodników Włókniarza Częstochowa w meczu w Grudziądzu przeciwko osłabionemu brakiem Nickiego Pedersena GKM-owi.

Sparta bez względu na wynik tego meczu rundę zasadniczą sezonu 2021 zakończy na pierwszym miejscu. I w pierwszym półfinale zmierzy się z drużyną, która po XIV kolejkach zajmie czwarte miejsce.

Składy drużyna na mecz XIV kolejki PGE Ekstraligi we Wrocławiu:
Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artem Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Matej Zagar
3. Damian Pawliczak
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Jakub Osyczka
7. Nile Tufft

Rozkład pierwszych XIII biegów meczu Sparta – Falubaz:
1. Fricke, Woffinden, Pawliczek, Łaguta
2. Liszka, Osyczka, Curzytek, Tufft
3. Dudek, Czugunow, Zagar, Janowski
4. Curzytek, Protasiewicz, Bewley, Osyczka
5. Łaguta, Pawliczak, Czugunow, Protasiewicz
6. Janowski, Zagar, Liszka, Fricke
7. Tufft, Bewley, Dudek, Woffinden
8. Pawliczak, Janowski, Protasiewicz, Curzytek
9. Woffinden, Fricke, Bewley, Zagar
10. Osyczka, Łaguta, Dudek, Czugunow
11. Czugunow, Protasiewicz, Woffinden, Fricke
12. Zagar, Liszka, Tufft, Łaguta
13. Bewley, Dudek, Janowski, Pawliczak

Skład Spartan jest sprawdzony i tak jak dotychczas tylko w biegu drugim (co jest oczywiste bo to bieg młodzieżowy) oraz czwartym nie wystąpi któryś z trójki liderów: Janowski, Woffinden, Łaguta. Dodatkowo tradycyjnie w pierwszym biegu, na otwarcie meczu wystartują Tai i Artem. Ich przeciwnikami będą Fricke i Pawliczak.

Nie przewidujemy innego wyniku, jak wysoka wygrana Sparty Wrocław w tym pojedynku.