W piątek 24.07.br o godz. 18:00 we Wrocławiu odbędzie się pierwszy mecz siódmej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. W tym sezonie najlepsza żużlowa liga świata rozgrywa swoje mecze co tydzień. Jednak obie drużyny w ubiegłym tygodniu pauzowały. Żużlowcy ROWu ze względu na konieczność przebadania zawodników na obecność korona wirusa, po tym jak osoba funkcyjna była chora na COVID-19 podczas meczu ROW-Unia. Spartanie nie rozgrywali swojego meczu, gdyż na Stadionie trwa wymiana rozdzielni, która spaliła się podczas meczu Stal – Włókniarz. Tak więc żużlowcy z Wrocławia mieli więcej czasu na przygotowanie swoich motocykli jak i treningi na torze. Rybniczanie za to odpoczywali w swoich domach w ramach kwarantanny. Jedynie juniorzy tego klubu jeździli 21.07 w Częstochowie w ramach Ligi Juniorów.

Dla kogo ta przerwa pozytywnie wpłynie na formę zawodników – okaże się już w najbliższy piątek.

Sparta nie zaskakuje składem. Dariusz Śledź zestawił dokładnie taki sam skład, jak na mecz z GKM-em. Jest tylko jedna różnica. Pod numerem 14 wpisany jest Przemysław Liszka. W ostatnim meczu w składzie widniał Michał Curzytek, ostatecznie zastąpiony w meczu przez Przemysława Liszkę. W podanym składzie można dokonać dwóch zmian. Pod numerem 10 w miejsce 16-letniego Mateusza Panicza pojedzie któryś z „wrocławskich gości” – Chris Holder, lub Oliver Berntzon. Wydaje się, że Australijczyk ma pewne miejsce w składzie Spartan. Jednak w meczu przeciwko drużynie z Rybnika być może kierownictwo Sparty będzie chciało sprawdzić formę Szweda. Być może za Przemysława Liszkę wystartuje Michał Curzytek. Z numerem 16 wystąpi najpewniej Daniel Bewley, chyba, że uraz łopatki jakiego nabawił się podczas jazdy na rowerze okaże się poważny.

Do drużyny ROWu wraca Troy Batchelor oraz Mateusz Szczepaniak. Nie oznacza to, że zawodnicy ci wystąpią w meczu. Trener Kędziora w ramach limitu dwóch zmian może wystawić do składu „gościa” Adriana Miedzińskiego (zamiast Szczepaniaka) oraz w miejsce Batchelora wstawic Siergieja Łogaczowa. Należy pamiętać, iż przed laty Troy Batchelor był zawodnikiem Sparty. Formacja juniorska ROWu jest zdecydowanie słabsza od młodzieżowców gospodarzy. Potwierdzają to wyniki wtorkowych zawodów Ligi Juniorów w Częstochowie. Zawodnicy ROWu występujący na co dzień w ekstralidze uzyskali tyle samo punktów co niedoświadczeni Spartanie – Mateusz Panicz, Michał Curzytek, Bartosz Curzytek (do tej pory jeden występ w ekstralidze).

Składy drużyn:

PGG ROW Rybnik
1. Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Andrzej Lebiediew
4. Troy Batchelor
5. Vaclav Milik
6. Mateusz Tudzież
7. Kamil Nowacki

Betard Sparta Wrocław
9. Maciej Janowski
10. Mateusz Panicz
11. Maksym Drabik
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Przemysław Liszka
15. Gleb Czugunow

Początek meczu: godz. 18:00. Transmisja elevenSports 1 od godz. 17:30
Sędzia zawodów: Michał Sasień

.

RM Solar Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin

W drugim piątkowym meczu Falubaz Zielona Góra podejmie Motor Lublin. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Goście po początkowych problemach wydają się być na fali wznoszącej. W ostatniej kolejce wysoko pokonali u siebie GKM, a wcześniej wygrali w Częstochowie z bardzo silnym Włókniarzem. Czy ta sztuka uda się Lubelakom po raz drugi? Wszystko będzie zależało od dyspozycji liderów Falubazu oraz juniorów. Młodzieżowcy gospodarzy pokazali już, że na swoim torze potrafią wygrywać z rówieśnikami drużyny przeciwnych. Natomiast juniorzy Motoru nie są jeszcze w takiej formie jak w ubiegłym sezonie.

Rywalizacja juniorów może zdecydować o końcowym wyniku.

W składach obu ekip nie zanotowano większych zmian. W drużynie Motoru ponownie poza składem jest Jakub Jamróg, który narzekał na małą ilość jazdy w 2019 r broniąc barw Sparty. Wówczas wystąpił we wszystkich meczach ligowych Wrocławian, zaliczając nawet biegi nominowane. Jak do tej pory Kuba wystartował w trzech spotkaniach Motoru.

Składy drużyn:

Motor Lublin
1. Paweł Miesiąc
2. Grigorij Łaguta
3. Matej Zagar
4. Jarosław Hampel
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

RM Solar Falubaz Zielona Góra
9. Antonio Lindbaeck
10. Martin Vaculik
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak

Początek meczu: godz. 20:30, transmisja elevenSports1
Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze