Zwycięstwem reprezentacji Australii zakończył się pierwszy dzień zawodów Speedway of Nations w rosyjskim Togliatti. Polacy tracą do liderów tylko dwa punkty, jednak dobry wynik nie odzwierciedla mizernej jazdy naszej reprezentacji. Bardzo słaby występ w dniu wczorajszym zaliczył Maciej Janowski, który rozpoczynając od taśmy, przywiózł w kolejnych dwóch wyścigach dwa zera. W ostatnim wyścigu w Magica wjechał szwedzki junior – Filip Hjelmland. Całe zajście zakończyło się sporą kraksą. Na szczęście kości Macieja Janowskiego są całe i został tylko poważnie poturbowany. Zakończył zawody z dorobkiem 0 punktów.

Pechowy początek i podobne zakończenie pierwszego dnia #SoN? Szczęśliwie kości całe, ale z Rosji na pamiątkę przywiozę sporo siniaków ?‍♂️ #MisjaTogliatti trwa ⚔️???

Opublikowany przez Maciej Janowski Sobota, 20 lipca 2019

W kontekście słabego występu i mocnego poobijania Janowskiego zapadła decyzja o zmianie w Polskiej drużynie i desygnowaniu w drugim dniu zawodów Patryka Dudka. Dopuszcza to regulamin zawodów (Maciej Janowski oficjalnie uległ kontuzji). Warto zaznaczyć, że Bartek Zmarzlik zaliczył w dniu wczorajszym rewelacyjny występ tracąc tylko jedno „oczko” (przyjechał za Emilem Sajfutdinowem). Dobrze spisał się również Maks Drabik, który w trzech startach zdobył 4 punkty. Na trudnym technicznie torze w Togliatti to niezły wynik.

‪Your Monster Energy #SpeedwayOfNations Final scoreboard after Day 1 in Togliatti ??⬇️‬ ‪Get ready for a big night of racing tomorrow ??‬

Opublikowany przez FIM Speedway Grand Prix Sobota, 20 lipca 2019