Szarża Wrocław przeprowadziła kolejny trening punktowany, przeznaczony dla swoich zawodników. Nie był to jednakże typowy trening bo zorganizowany na…śniegu.

Najpierw odbył się turniej indywidualny w którym wzięło udział 6 zawodników w tym Prezes klubu Adrian Kocur, który w przeszłości uprawiał speedrower i zdołał wygrać jeden z wyścigów. Jeżdżono na 2 okrążenia a zawody z kompletem punktów wygrał rewelacyjnie czujący się na śnieżnej nawierzchni Bartek Matuszek. By ustalić kolejność zawodników na miejscach 2-3 trzeba było rozegrać bieg barażowy, w którym Michał Szmaj pokonał Marka Mutora.

To nie był jednak koniec emocji, po turnieju indywidualnym rozegrano turniej par! Tym razem ścigano się na 3 okrążenia toru. Zwyciężyła para Bartek Matuszek – Adrian Kocur. Ten pierwszy ponownie, tak jak w turnieju indywidualnym za każdym razem linię mety osiągał na pierwszym miejscu.

Zarówno w turnieju indywidualnym jak i parowym zanotowano kilka upadków, na szczęście niegroźnych w skutkach a ściganie przebiegało jak zwykle w bardzo przyjaznej atmosferze, wzbogaconej dodatkowo ekscytacją spowodowaną ściganiem się na tak nietypowej nawierzchni.

Rywalizacja na śniegu ma niewątpliwie swój specyficzny, miły klimat i wszyscy byli bardzo zadowoleni a ja obiekt Szarży opuszczałem jak zwykle „naładowany” pozytywnymi emocjami a dodatkowo zadowolony z obejrzenia tak nietypowych wyścigów.

 

Zapraszamy do obejrzenia śnieżnej scenerii panującej na torze, oraz wyścigów na śniegu:

Film z grudniowego „śnieżnego biegu”: