Najwytrwalsi zawodnicy Szarży pojawili się w poniedziałkowy wieczór 01.02.2021 na torze na Sępolnie. Warunki, jak na środek zimy były bardzo dobre. Pokrywa śniegu około 10 cm na torze. Było około minus ośmiu stopni Celsjusza. Jak zauważył menadżer pierwszej drużyny Szarży Michał Szmaj – to trzeci śnieżny trening i za każdym razem jest inny rodzaj nawierzchni ze śniegu. W poniedziałek śnieg był „sypki”, przez co na torze była słaba przyczepność.

Rozegrano zawody indywidualne z udziałem min. prezesa Szarży Adriana Kocura. Do tego współzawodnictwa jeszcze wrócimy. Swoich sił na torze, między biegami, próbował żak Szarży Tomasz Góral.

Jak się okazało junior Szarży II Dominik Purzyc, testujący nowy sprzęt, miał problemy techniczne. Podczas poniedziałkowego treningu rozegrano również turniej par. Podział na ekipy był bardzo prosty – starzy vs młodzi.

O nieznacznym zwycięstwie młodych zdecydował pierwszy bieg, który starzy przegrali 4:6. Franek Lignowski był niepokonany podczas zawodów parowych i to dzięki niemu młodzi wygrali tę wewnętrzną rywalizację. Wśród starych bardzo dobrze taktycznie jechał Michał Szmaj, wspierając swojego partnera z pary.

Najważniejsze, że była świetna zabawa na torze i żaden z uczestników poniedziałkowego ścigania nie odniósł kontuzji.

Wyniki turnieju par:
Młodzi – 21 pkt: Franek Lignowski 16 pkt (4,4,4,4), Dominik Purzyc 5 pkt (2,1,1,1)
Starzy – 19 pkt: Michał Szmaj 11 pkt (3,3,2*,3), Krzysztof Góral 8 pkt (1,2*,3,2*)

Kilka zdjęć z treningu: