Na sezon 2020/2021 nie został zaplanowany finał Ice Speedway of Nations czyli światowej „drużynówki” w ice-speedwayu.

Brak tych zawodów w kalendarzu jest mocno niepokojący, gdyż zawody te (pod obecną nazwą od kilku lat) rozgrywane były nieprzerwanie od 1979 roku. Ciężko powiedzieć czy decyzja wynika z faktu istnienia pandemii czy z małej liczby zawodników (zwłaszcza reprezentujących przyzwoity poziom sportowy) w poszczególnych krajach.

Aktualnie ice-speedway uprawia na świecie prawdopodobnie w granicach 150-200 zawodników, przy czym w granicach 90 – w Rosji. W wielu krajach gdzie w ogóle istnieje ice-speedway jest garstka zawodników a najlepszym tego przykładem jest Polska, posiadająca aktualnie tylko jednego „lodowego żużlowca” a jest nim Michał Knapp.

W całej historii rywalizację wygrywali niemal zawsze Rosjanie (wcześniej jako ZSRR i raz jako WNP). Oprócz sezonów 1985,1995,2002 gdy złote medale zawisły na szyjach Szwedów oraz sezonu 1983 gdy zwyciężyli Niemcy z RFN.

Należy mieć nadzieję iż w kolejnych latach lodowa „drużynówka” będzie rozgrywana. Światowa rywalizacja reprezentacji jest ważna dla promocji tego niszowego i drogiego sportu a także jest sprawdzianem siły tej dyscypliny w poszczególnych krajach.