Szwedzki żużlowiec Christer Sjösten uległ poważnemu wypadkowi podczas Międzynarodowego Turnieju na Żużlu – oficjalna nazwa imprezy nie została jeszcze potwierdzona – odbywającego się w sobotę 01 grudnia 1979 roku na terenie wystawowym Brisbane, znanym również jako „The Ekka” w Brisbane w stanie Queensland w Australii.

Sjösten uderzył głową w bandę po tym, jak inny zawodnik wcisnął mu tylne koło, podcinając jego przednie koło, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń głowy i nóg. Natychmiast przewieziono go do Royal Brisbane Hospital, gdzie w sobotę 8 grudnia 1979 roku zmarł, nie odzyskując przytomności.

Christer Sjösten, który zmarł w wieku 31 lat urodził się i mieszkał w Avesta w hrabstwie Dalarna w Szwecji. Jego brat Soren Sjosten także ścigał się na żużlu.

Christer Sjosten

W środowisku żużlowym obaj bracia uznawani byli za wesołków. Po śmierci Christera, Soren nie potrafił się dalej ścigać (występował w drużynach na Wyspach Brytyjskich). Wrócił do Szwecji, gdzie zmagał się z licznymi problemami. Zmarł w 1999 roku, a powodem jego śmierci było zatrucie alkoholowe.

Źródło: motorsportmemorial.org