Żużlowiec Neal Watson, 23-latek z Lincoln w Wielkiej Brytanii, zginął na torze Norfolk Arena, znanym również jako Lynn Knights Speedway. Do wypadku doszło podczas meczu pucharowego juniorów (National Junior Knock-Out Cup 1984), w sobotę 19 maja 1984 r. Wówczas to drużyna King’s Lynn Starlets podejmowała w pierwszym meczu pierwszej rundy tego pucharu ekipę Ipswich Junior Witches. Program zawodów przewidywał 13 biegów.

W biegu trzecim Neal Watson uderzył w ogrodzenie, próbując ominąć Nicka Doncastera, który upadł na tor. Należy pamiętać, iż wówczas nie było dmuchanych band na ogrodzeniu toru żużlowego. Zawodnika gospodarzy, odwieziono karetką do szpitala królowej Elżbiety w King’s Lynn.

Niestety, po przybyciu na miejsce okazało się, że Neal Watson nie żyje. 23-letni jeździec był kawalerem i pracował jako kierowca-elektryk.

Wówczas meczu pucharowego nie przerwano. Po rozegraniu wszystkich programowych biegów zawody nieznacznie wygrali gospodarze 41-37. W rewanżu rozegranym 2 czerwca na torze w Ipswich górą byli gospodarze, wygrywając 44 – 34 i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Kilka tygodni po śmierci Watsona na Norfolk Arena doszło do kolejnej tragedii, kiedy 19-letni szwedzki gwiazdor Leif Wahlmann zginął w wyniku zderzenia podczas mistrzostw Europy do lat 21 29 lipca 1984 roku.

Źródło: motorsportmemorial.org