Kapitan drużyny żużlowej Southampton Saints, 33-letni Ernie Rawlins, stracił życie w wypadku, do którego doszło na stadionie Southampton we wtorek wieczorem 18 września 1956 roku. Rozbił się podczas drugiej serii meczu Turnieju Inter-Divisional w którym Southampton Saints rywalizowali z Birmingham Brummies.

Urodzony w 1922 roku w South Stoneham w rejonie Southampton, Hampshire w Anglii, Ernie Rawlins zadebiutował w drużynie Southampton Saints w 1947 roku, a następnie ścigał się w drużynie Oxford Cheetahs. Wrócił do Southampton w 1953 roku, zostając kapitanem drużyny. Od tego czasu aż do śmiertelnego wypadku był jednym z czołowych żużlowców Southampton. Jego następcą na stanowisku kapitana Saints był Dick Bradley. Jak na ironię, Rawlins został sklasyfikowany na 12. miejscu w końcowej klasyfikacji National League Division Two w 1956 roku. Ernie Rawlins jest pochowany na cmentarzu West End w Southampton, Hampshire, Anglia.

Trzy tygodnie po jego śmierci na stadionie Southampton odbyło się „spotkanie pamięci Erniego Rawlinsa”. Cały dochód miał zostać przekazany na rzecz Funduszu Dobroczynności Erniego Rawlinsa.

Źródło i zdjęcie: motorsportmemorial.org