Jiří Hurych urodził się 13 sierpnia 1970 roku w Ústí nad Labem.

Startował na żużlowym torze w Chabařovicach pod okiem trenera Karela Voborníka i szybko rozwinął się w doskonałego juniora.

Z Chabařovic przeniósł się najpierw do SVS Pardubice, a stamtąd do Olimpu Praga. W 1990 roku został młodzieżowym mistrzem Czech.

Z Antoninem Kasperem i Romanem Matouškiem był drugi w krajowych mistrzostwach par. Odnosił sukcesy w ekstralidze czeskiej i na międzynarodowych torach. W 1991 roku, w swoim pierwszym starcie, był drugi w zawodach na torze lodowym.

Niestety, w tym samym roku, 16 czerwca 1991 roku, jego świetnie zapowiadająca się kariera sportowa zakończyła się tragicznie w międzynarodowych zawodach na torze trawiastym w Miramont we Francji.

Czeski żużlowiec Jiří Hurych zginął podczas międzynarodowych zawodów na torze trawiastym, które odbyły się w Miramont w departamencie Lot-et-Garonne w południowo-zachodniej Francji w niedzielę 16 czerwca 1991 roku.

Jiří Hurych miał 19 lat i był powszechnie uważany za jeden z największych talentów w swoim kraju. Przeprowadził się z domu, aby rywalizować we Francji. Tam wraz z innym żużlowcem Zdeněkiem Schneiderwindem pojechał swoim starym samochodem Wołga, w którym zamontował silnik Peugeota.

16 czerwca podczas zawodów Hurych miał wypadek w jednym z pierwszych wyścigów dnia. Został przewieziony karetką do miejscowego szpitala, ale niedługo potem na tor przyszła wiadomość o jego śmierci.

Na jego cześć w jego rodzinnym mieście Chabařovice w regionie usteckim w północnych Czechach zorganizowano „Memorial Jiříego Hurycha”. Pierwsza edycja corocznej imprezy, która odbyła się w 1992 roku była zawodami dla juniorów, później stała się imprezą ogólnoczeską.