W kobiecym hokeju swój udział w rozgrywkach ligowych zawiesiła seniorska drużyna LKS Rogowo, natomiast juniorki wycofały się z rozgrywek. Seniorska liga kobieca „skurczyła się” do 5-ciu drużyn.

W hokeju męskim, na poziomie rozgrywek juniorskich, dwa kluby – Start 1954 Gniezno i, słynący z pracy z młodzieżą, LKS Gąsawa także wycofały się z rozgrywek. Brak własnych wychowanków w tak niszowej dyscyplinie nie wróży nic dobrego dla całego „trawiastego” sportu.

Należy z niepokojem spoglądać w niebo i obserwować, czy nad „trawiastym” nie zbierają się czarne chmury. Po niezbyt medialnie udanych rozgrywkach Mistrzostw Polski w halowej odmianie hokeja (praktycznie brak transmisji spotkań ligowych i odpowiedź Superligi na zadane pytanie, …Superliga tych spotkań nie obsługuje… patrz transmisje z tych rozgrywek leżą w gestii klubów), spodziewałem się, że rozgrywki na stadionach otwartych, zwłaszcza po medialnych zapowiedziach na kanale Superligi o promocji Hokeja na trawie, wystartują z przytupem.

Okazało się, że tylko śniłem. I obudziła mnie „superligowa” rzeczywistość. Inaugurację rundy wiosennej można nazwać zaledwie bardzo skróconym programem obowiązkowym. Góra urodziła mysz! Na zakończenie 8 kolejki poczekamy do 13 IV, kiedy to Stella Gniezno zmierzy się z Grunwaldem Poznań. W dotychczas rozegranych spotkaniach: AZS Politechnika Poznańska 3 – 2 Pomorzanin Toruń, LKS Gąsawa 2 – 4 AZS AWF Poznańska, Start 1954 Gniezno 0 – 1 Warta Poznań, 9 kolejka ligowa awizowana jest na dzień 23 V. Do usłyszenia! Pozdrawiam! M. S.

Zdjęcie: autor tekstu