W Świętochłowicach nie tylko prowadzone są prace torowe na stadionie Na Skałce. Działacze czynią staranie aby w tym mieście klub miał swoich zawodników. Na stronie speedwayów.pl poinformowano, iż pięciu seniorów podpisało kontrakty ze Śląskiem.

Na stronie czytamy:

MS Śląsk wzorem poprzednich lat zakontraktował zawodników na tzw. kontrakty „warszawskie”. Oprócz mających aktualne umowy juniora Marcela Krzykowskiego i Bartłomieja Kubicę ( w klasie 125 ccm), ze Śląskiem podpisało umowę trzech obcokrajowców i dwóch polskich seniorów. W tej chwili czekamy tylko na potwierdzenie umów przez PZM.

Krzysztof Sichma, Prezes MS Śląsk – Mamy w kadrze juniora Marcela Krzykowskiego i zawodnika w klasie 125 cm Bartka Kubicę. Po raz drugi podpisał z nami kontrakt Karol Baran i tradycyjnie nasz wychowanek Mateusz Pacek. Zawodnicy zagraniczni sami się do nas zgłosili z prośba o podpisanie kontraktu, nigdy nie robimy im problemów z podpisaniem kontraktu bez aneksu finansowego. Chcą zaistnieć na polskim rynku zawodników i my im to umożliwiamy. 

Kontrakty w klubie podpisali wychowanek Mateusz Pacek, Karol Baran, Czech Hynek Stichauer, Francuz Jordan Dubernard i młody zawodnik rumuński Andrei Popa.

Źródło i zdjęcie: www.speedwaysw.pl