W opublikowanym niedawno kalendarzu FIM na sezon 2020/2021 znalazły się 4 rundy zawodów Grand Prix w ice-speedwayu (2 podwójne).

Seria Grand Prix w wyścigach motocyklowych na lodzie składała się w ostatnich latach z 10 rund (pięciu podwójnych), sezon najbliższy będzie jednakże z powodu pandemii wyjątkowy. Należy mieć nadzieję iż chociaż te 4 rundy dojdą, bez kłopotu do skutku i zostanie wyłoniony Indywidualny Mistrz Świata. Zawody zaplanowano w Togliatti oraz Berlinie.

Indywidualne Mistrzostwa Świata w ice-speedwayu rozgrywane są od roku 1966, z początku składały się z 4 turniejów finałowych, lecz rozgrywanych wyłącznie w ZSRR, później mistrza wyłaniano w jednodniowym finale a od sezonu 1993/1994 w formie zawodów Grand Prix.

Najlepszym zawodnikiem w historii ice-speedwaya jest 8-krotny Indywidualny Mistrz Świata – Rosjanin Nikołaj Krasnikow.

Szkoda iż ta odmiana speedwaya jakoś nie może w naszym kraju „rozwinąć skrzydeł”. Być może zaplanowane na grudzień Indywidualne Mistrzostwa Europy w Tomaszowie Mazowieckim, w których Polskę reprezentował będzie Michał Knapp sprawią iż popularność ice-speedwaya w Polsce nieco wzrośnie. Cały czas jest jednak problem z bardzo małą liczbą chętnych do uprawiania tego sportu w Polsce.

Terminarz GP w ice-speedwayu na sezon 2020/2021:

13.02 – Togliatti (Rosja)
14.02 – Togliatti (Rosja)
6.03 – Berlin (Niemcy)
7.03 – Berlin (Niemcy)