Bardzo ważny mecz dla układu na dole tabeli odbędzie się na inaugurację PGE Ekstraligi w Ostrowie Wlkp. W niedzielę Arged Malesa Ostrów Wlkp podejmuje ZOOLeszcz GKM Grudziądz. Zespół gości jesienią ubiegłego roku postanowił wymienić jednego z liderów. Zawodzącego Kennetha Bjerre zastąpił Rosjanin Wadim Tarasienko. Niestety, w związku z wykluczeniem Rosjan Grudziądzanie korzystają z możliwości stosowania zastępstwa zawodnika w meczu.

Z drugiej strony trener Mariusz Staszewski miał ból głowy z powodu kłopotów bogactwa. Chodzi o obcokrajowców. Ostatecznie w niedzielę w zespole gospodarzy ujrzymy (choć w skaldzie można zastosować przed meczem dwie zmiany) Chrisa Holdera, Olivera Berntzona. Poza skaldem znalazł się Nicolai Klindt. W składzie znalazło się miejsce dla zawodnika U-24 Matiasa Nielsena, który zadebiutuje w PGE Ekstralidze.

Z numerem 11 awizowany jest ostatecznie Grzegorz Walasek, który ostatnio leczył kontuzje i raczej miał bardzo mało okazji do sprawdzenia swojej formy na początku sezonu. Drugim Polakiem będzie równie doświadczony Tomasz Gapiński. Juniorzy gospodarzy to Jakub Krawcz=yk i Sebastian Szostak, którzy maja talent do ścigania.

W drużynie z Grudziądza z numerem 9 wystąpi Nicky Pedersen. Mieksmy nadzieję, że nie jest już obrażony na kolegów z drużyny. W składzie są też brązowi medaliści MPPK – Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki. W skadzie gości w pierwszy biegu z Pedersenem pojedzie Fredrik Jakobsen.

Dla zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego będzie to pierwszy od 24 lat występ w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni raz ostrowianie pojechali na tym poziomie 13 września 1998 roku w Rzeszowie. Przegrali tamto spotkanie 29:61, a liderami byli juniorzy Tomasz Jędrzejak i Przemysław Tajchert.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:
9. Oliver Berntzon
10. Tomasz Gapiński
11. Grzegorz Walasek
12. Matias Nielsen
13. Chris Holder
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak
16. Tim Soerensen

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Z/Z
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński

Początek spotkania: niedziela, 10 kwietnia, godz. 16:00. Transmisja Canal+ Sport 5.

Sędzia: Paweł Słupski