Na oficjalnej stronie WTS podano skład wrocławskiej drużyny w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Skład – jak możemy przeczytać na stronie – jest już niemal kompletny. Poznaliśmy nazwiska praktycznie jedenastu zawodników, którzy mogą bez żadnych przeszkód startować w tej rywalizacji. Nie znamy jeszcze regulaminu rozgrywek U24 Ekstraligi, stąd nie wiadomo, czy legitymujący się wysoką średnią biegową Bartłomiej Kowalski, czy Francis Gusts będą mogli startować w zmaganiach zawodników poniżej 24 roku życia.  Wrocławianie zbudowali na U24 Ekstraligę bardzo ciekawy skład, zestawiony z wychowanków oraz utalentowanych zawodników zagranicznych. W barwach Sparty będą występować min. utalentowany niemiecki zawodnik – były mistrz świata na długim torze – Lukas Fienhage, czy też Marius Nielsen, który w zakończonym sezonie wygrał rozgrywki U24 Ekstraligi reprezentując barwy klubu z Ostrowa.

Przypomnijmy, że w sezonie 2022 młody zespół z Wrocławia zdobył brązowe medale w premierowym sezonie rozgrywek do lat 24.

Oto co o składzie Sparty Wrocław możemy przeczytać na oficjalnej stronie WTS:

Podobnie jak w 2022, w zespole WTS U24 zobaczymy wychowanków: Mateusza Panicza, Dawida Rybaka i Jakuba Wiatrowskiego. Kontrakt z WTS przedłużył także Jaroslav Vanicek. Utalentowany Czech nie miał w poprzednim sezonie okazji do debiutu we Wrocławskim zespole, ponieważ już po podpisaniu kontraktu zmieniony został regulamin. Po zmianach odebrano możliwość startu w rozgrywkach zawodnikom poniżej 16 roku życia, przez co Vanicek musiał odłożyć marzenia o debiucie na rok 2023.

Okazję debiutu w U24 Ekstralidze otrzyma także Kacper Andrzejewski. Wychowanek WTS podobnie jak Vanicek w poprzednim sezonie nie miał okazji do startów ze względu na nieukończone 16 lat.

Zespół wzmocnią ponadto: Lukas Fienhage – mistrz świata na długim torze z 2020 roku i jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich żużlowców młodego pokolenia; Connor Bailey – 20-latek z Australii, który w minionym sezonie zdobył tytuł drużynowego mistrza Anglii z Belle Vue Aces; Marius Nielsen, który w 2022 roku wygrał rozgrywki U24 Ekstraligi z zespołem z Ostrowa; oraz Brytyjczyk Nathan Ablitt, triumfator rozgrywek Championship w Anglii.

Wciąż nie wiemy natomiast jaki będzie status jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców swojego pokolenia – Francisa Gustsa. W 2022 roku, młody Łotysz został wypożyczony do II ligi, by mieć okazje do regularnych startów. Niestety, wiele wskazuje na to, że dobre występy Gustsa na najniższym stopniu rozgrywkowym w Polsce mogą… zablokować jego występy w U24 Ekstralidze. Wszystko przez limit średniej biegowej, który może obejmować także żużlowców, którzy nigdy nie startowali w PGE Ekstralidze. Na ten moment regulamin nie jest znany, przez co zarówno klub jak i zawodnik pozostają w zawieszeniu. Podobnie wygląda sytuacja Bartłomieja Kowalskiego, którego średnia uzyskana w lidze również może być za wysoka.

W kadrze WTS Sparty Wrocław pozostają także bracia Michał i Bartosz Curzytek, którzy związali się z klubem tzw. kontraktem warszawskim i w każdej chwili mogą wzmocnić zespół.

Źródło: wts.pl