Pora na prezentację drużyn, które wystąpią w dywizji B o speedrowerowe mistrzostwo Polski. Każda z drużyn walczących w tej dywizji ma szansę na wywalczenie medalu w DMP. Warunek jest jeden. Trzeba zając pierwsze miejsce w tej grupie drużyn.

Skarb kibica Dywizji B zaczynamy od ekipy, która w ubiegłym sezonie zajęła szóste miejsce w rozgrywkach o DMP.

ULKS Mustang Żołędowo

Klub powstał w roku 1995 a jego założycielem był Jan Konopczyński działacz sportu łuczniczego . Początkowo w klubie oprócz sekcji łuczniczej trenowały także gimnastyczki.

Aktualnie w klubie działają 2 sekcje: speedrower i łucznictwo

Zajęcia wszystkich sekcji odbywają się na terenie Żołędowa (sala gimnastyczna Gimnazjum nr 1 w Żołędowie i tor łuczniczy na stadionie GLKS Osielsko) i Maksymilianowa (sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej i tor speedrowerowy na boisku szkolnym)

1.Sekcja łucznicza – zajmuje się szkoleniem dzieci do 12-13 lat. Zdolniejsi młodzi zawodnicy trafiają później do klubu LZS Łucznik Żołędowo . Trenerem sekcji jest Ryszard Kasprzyk

2 .Sekcja speedrowera – szkolenie w sekcji speedrowera odbywa się w kategoriach młodzika ,kadeta, juniora i seniora . Drużyna ligowa startuje w rozgrywkach krajowych i w Ekstralidze. Trenerami są Michał Bazelak , Łukasz Bazelak , Denis Duszyński , Mariusz Detlaf , Arkadiusz Słysz
Speedrower to aktualnie dominująca sekcja w klubie . Zawodnicy speedrowera startują w zawodach najwyższej rangi . Największe sukcesy :
– Bartłomiej Parol , który w swoim dorobku ma już medal srebrny z Mistrzostw Świata Juniorów (2007 rok) i złoty i srebrny Mistrzostw Europy Juniorów ( 2006 rok).
-W roku 2008 złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów zawiesił na szyi Damian Pacholczyk .
– Rok 2010 należał do Sebastiana Morawiaka, który został Mistrzem Europy Juniorów indywidualnie i drużynowo z Patrykiem Piechotą
– Patryk Piechota w 2011 roku w Mistrzostwach Świata Juniorów w Edenton (USA) zdobył srebrny medal indywidualnie i brązowy parowo.

W ostatnim sezonie 6 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Kontakt:

e-mail: klubmustang@op.pl

Internet:

http://www.speedrower.cba.pl/

https://www.facebook.com/ULKS-Mustang-%C5%BBo%C5%82%C4%99dowo-339185416092852/?ref=page_internal

KADRA KLUBU 2021:

Seniorzy:
1. Michał Kastrau
2. Arkadiusz Słysz

Młodzieżowcy:
1. Jakub Kuś
2. Maciej Stefański

Juniorzy:
1. Patrycja Klett
2. Zuzanna Klett
3. Oliwia Wilbrandt
4. Radosław Morawiak
5. Kamil Wilbrandt
6. Marcel Świątkowski
7. Arkadiusz Pilarski
8. Oskar Rzońca