Jakiś czas temu pisaliśmy o obiecujących próbach żużla elektrycznego, które przeprowadzane są w Czechach. Jak się okazuje żużel to nie jedyne wyścigi motocyklowe w które „wkracza prąd”.

Jeszcze wyższy poziom „zaawansowania elektrycznego” obserwujemy w trialu. W niedawno rozegranej we Wrocławiu rundzie Mistrzostw Polski strefy południowo-zachodniej wystąpiło 2 uczestników startujących na motocyklach z silnikiem elektrycznym!

Zawodnicy z powodzeniem rywalizowali w oficjalnych zawodach „ramię w ramię” ze startującymi na silnikach spalinowych. Należy zaznaczyć iż twórcy żużla elektrycznego zakładają iż będzie on egzystował w przyszłości równolegle z tradycyjnym speedwayem.

Sytuacja w trialu jest jednakże inna – już teraz „elektryki” rywalizują z motocyklami spalinowymi w tych samych zawodach. Być może z biegiem lat większość zawodników (wszyscy?) będzie startować na takim sprzęcie.

Aktualnie w polskim trialu na motocyklach elektrycznych jeździ łącznie zaledwie kilku zawodników, wszystko jednakże wskazuje na to iż ich ilość będzie stopniowo wzrastać.