W czasie jednej z przerw podczas niedzielnego meczu w ramach trzeciej kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Motorem a Spartą, Gleb Czugunov został poproszony do wywiadu. Przed kamerami nSport+ zawodnik Sparty poinformował, że całą kwotę za zdobyte przez niego dwa punkty w wyścigu, w którym zastąpił kontuzjowanego Taia Woffindena przekaże na leczenie chorej na SMA Niny Słupskiej. Należy docenić szlachetny gest Gleba Czugunova. Młody zawodnik Sparty pokazał jak wrażliwe ma serce.

Nina Słupska to bratanica sędziego żużlowego Pawła Słupskiego.

Cały czas trwa zbiórka na rzecz dwuletniej Niny Słupskiej. Akcję wspierają nie tylko żużlowcy, ale też działacze czy kibice. Świat żużlowy zjednoczył się we wspólnym celu zbierania środków na leczenie i rehabilitację małej Ninki.

Rodzice Niny na stronie się pomaga napisali:
Od kilku miesięcy jesteśmy rodzicami dziecka chorego na chorobę genetyczną, która wyniszcza organizm. Boimy się o każdy nadchodzący dzień. Boimy się tego, co przyniesie jutro choroba. Jedyne co możemy jednak zrobić, to nasz strach przekuć w siłę do walki o Ninkę. Wiemy, przed nami długa droga, a działać musimy bardzo szybko. SMA nie poczeka na nas. Dlatego, opowiadając Ci tę historię, prosimy, pomóż nam ratować Ninkę.

Link do storny siepomaga dla Niny Słupskiej.