Zazwyczaj podczas praskich rund Speedway Grand Prix na stadionie Marketa pojawiało się wielu kibiców z Polski. W tym sezonie Polska ma trzech stałych uczestników cyklu SGP.

W piątek 16.07 i w sobotę 17.07 odbędą się dwie pierwsze rundy tegorocznych rozgrywek o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.Ostatnie zawody o tytuł indywidualnego mistrza Polski pokazały, że cała trójka jest gotowa do walki w SGP. Smaczku rywalizacji w Pradze dodaje konflikt pomiędzy Bartoszem Zmarzlikem a Maciejem Janowskim. Obaj zawodnicy zapewne mają sobie coś do udowodnienia na torze. 

Organizatorzy SGP w Pradze przekazali niezbędne informacje dla kibiców który chcą obejrzeć na stadionie otwierające tegoroczny cykl piątkowe i sobotnie SGP Anlas Czechy FIM Speedway Grand Prix. 

Główne informacje dotyczą obostrzeń związanych z koronawirusem.

Wszyscy kibice będą musieli nosić maskę FFP2, KN95 lub certyfikowaną nanomaskę na czas trwania imprezy i udowodnić swój status Covid-19, aby uzyskać wstęp na Stadion Marketa za pomocą jednej z następujących metod: 
· Potwierdzenie negatywnego wyniku testu PCR w ciągu siedmiu dni od przybycia. 
· Potwierdzenie negatywnego wyniku testu antygenowego w ciągu 72 godzin od zdarzenia. 
· Dowód zakażenia Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni. 
· Dowód, że jesteś w pełni zaszczepiony po otrzymaniu ostatniej dawki co najmniej 14 dni przed wydarzeniem iw ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. 

Dla kibiców, którzy nie wykonali testów na COVID przed udaniem się na Stadion Marketa, punkt testowy będzie dostępny na zewnątrz stadionu od 15:00 do 19:00 w piątek i sobotę. 

Dzieci poniżej szóstego roku życia nie będą musiały udowadniać swojego statusu Covid-19. 

Fani wybierający się zarówno na piątkowe, jak i sobotnie rundy Anlas Czech SGP mogą skorzystać z 20-procentowej zniżki na bilety.

Odwidź stronę  https://bit.ly/3hyzInK, aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować bilety już teraz.