Przed nami kolejne dwie rundy najważniejszej imprezy żużlowej na świecie.

Oto wszystko co trzeba wiedzieć, dla tych którzy wybierają się w piątek i sobotę na Orlen Lublin FIM Speedway Grand.

W ten weekend na Lubelskim Stadionie Miejskim zorganizowana zostanie największa impreza żużlowa w historii tego miasta.

Wśród faworytów do zwycięstwa w tych dwudniowych zawodach na pewno są Polacy. Czy rozpędzony Bartosz Zmarzlik wygra ponownie dwa razy? A może to jednak Maciej Janowski swoimi występami w Lublinie sprawi, że powiększy przewagę w klasyfikacji generalnej SGP nad swoim najgroźniejszym rywalem z Polski?

A może do walki o prymat w klasyfikacji włączy się Artem Łaguta i Leon Madsen? Emil Sayfutdinov na pewno będzie chciał poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej. O zwycięstwo powalczy też Tai Woffinden.

Lublin po raz pierwszy będzie organizatorem imprezy rangi indywidualnych mistrzostw świata. Sprawdzianem dla miejscowych działaczy był ubiegłoroczny turniej Monster Energy FIM Speedway of Nations.

Bilety na obie rundy Orlen Lublin SGP są nadal dostępne online, a fani, którzy zakupią bilet na 5 i 6 rundę SGP w Lublinie otrzymają zniżkę. Bilety do nabycia na stronie://bit.ly/3ehxeYu.

Bilet to wszystko, co jest potrzebne, aby wejść na Stadion Miejski w Lublinie. Nie trzeba mieć wykonanych testów na Covid-19 ani zaświadczeń o szczepieniach. Jednak fanom zaleca się zachowanie jak największego dystansu społecznego przez cały czas trwania imprezy.

Wszyscy ci którzy nie pojawią się na stadionie w Lublinie mogą oglądać na żywo SGP w piątek i sobotę za pośrednictwem mediów.

Fani w Wielkiej Brytanii, by zobaczyć w akcji min. Taia Woffindena czy Roberta Lambeta na żywo muszą wybrać BT Sport 1 od 17:30 w piątek, i BT Sport 2 od 17:30 w sobotę.

Polscy kibice mogą pasjonować się walką podczas lubelskich rund SGP na żywo za pośrednictwem kanału Canal+ Sport 2 od 18:30 w piątek i Canal+ Premium od 18:30 w sobotę.

W Danii można śledzić SGP z Lublina, na żywo w TV3 Max do 18:45 w piątek oraz w TV3 Sport od 18:45 w sobotę.

Szwedzcy kibice w oba dni obejrzą SGP na kanale V Sport Extra od godz. 18:45.

A w Australii fani mogą oglądać zmagania z Lublina w Fox Sports o 3 nad ranem (czasu wschodniego) w oba dni.

Kibice z innych krajów, którzy chcą obejrzeć weekendowe zmagania SGP w Lublinie mogą wejść na kanał YouTube SGP. Bezpośredni link: http://bit.ly//2lFagSF