Po czterech turniejach tegorocznej SGP na czele klasyfikacji znajduje się Szwed Fredrik Lindgren. Jest to najrówniej jeżdżący zawodnik w tegorocznej odsłonie indywidualnych mistrzostw świata. Lindgren w każdym z turniejów plasowął się w pierwszej czwórce, a ostatni, czwarty turniej wygrał.

Bartosz Zmarzlik znajduje się na drugim miejscu ze stratą 7 punktów do Szweda. Maciej Janowski mający na koncie 57 punktów traci tylko dwa punkty do Zmarzlika. Czwarty jest Tai Woffinden z 53 punktami na koncie. W bieżącym sezonie tylko sześciu pierwszych żużlowców zapewni sobie udział w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

Klasyfikacja przejściowa cyklu SGP 2020 po rozegraniu czterech turniejów:

.

3 turniej SGP Gorzów – piątek 11.09.2020

Piątkowe zawody cyklu SGP w Gorzowie zaczęły się od potężnego karambolu, w którym uczestniczył Patryk Dudek. Poobijany Zielonogórzanin wygrał powtórkę. W następnym biegu Dudek przegrał z bólem i ledwo dojechał do mety. Potem zawodnik Falubazu już więcej na tor nie wyjechał. Lider gorzowskiej Stali Bartosz Zmarzli był niesamowicie szybki. Jednak nie wygrał serii zasadniczej z kompletem punktów. W XIX odsłonie dnia Tai Woffinden pokonał bezbłędnego do tej pory Zmarzlika. Maciej Janowski specjalnie nie przepadający za gorzowskim torem niemiłosiernie męczył się w fazie zasadniczej. Jednak zdołał wywalczyć 10 punktów i mieliśmy dwóch Polaków w półfinałach. IMŚ 2019 i IMP 2020 wraz z Tajskim i Doylem spotkali się w pierwszym biegu półfinałowym. Do finału wjechali Zmarzlik i Doyle. Mający niespecjalnie udany sezon Jason Doyle właśnie w piątek, w trzecim turnieju SGP odnalazł formę i był bardzo szybki na dystansie. Trzeci zawodnik Max Fricke po udanych dwóch pierwszych biegach (1 i 3 punkty) w kolejnych nie zdobył już punktów i zakoczył turniej w Gorzowie na 13 miejscu. W drugim półfinale wygrał Madsen przed Lindgrenem. W finale Bartosz Zmarzlik przez cztery okrążenia czuł na swoich plecach oddech Jasona Doyla. Ostatecznie to Polak minął linię mety pierwszy o pół motocykla przed Australijczykiem.

Sobotnia, czwarta runda SGP 2020.

Maciej Janowski zapowiadał kompletną zmianę ustawień w swoim motocyklu. Okazało się, że sobotnie zawody czwartej rundy SGP były jeszcze bardziej nudne , niż te piątkowe. Decydował start. Na dystansie nie działo się praktycznie nic. Wynik Polaków był jednak jeszcze gorszy, niż ten z trzeciej rundy. Bartosz Zmarzlik w rundzie zasadniczej uzyskał 13 punktów przegrywając w biegu XVIII ponownie z Taiem Woffindenem i dodatkowo z Jasonem Doylem. Obolały Patryk Dudek zakończył zawody z 1 punktem. Jednak do półfinałów awansowało dwóch Polaków Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski. Po raz pierwszy w historii SGP w Gorzowie żaden Polak nie wystąpił w finale turnieju SGP. W ostatnim biegu wystąpili Lindgren, Madsen, Doyle oraz Sajfutdinow. Pierwsze miejsce zajął Szwed. Lindgren w tym sezonie wystąpił we wszystkich dotychczasowych finałach. Wygrał po raz pierwszy. W nagrodę został samodzielnym liderem cyklu SGP z 66 punktami i ma 9 puntów przewagi nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem. Trzeci jest Maciej Janowski 57 pkt, a czwarty Tai Woffinden 53 pkt.