Sytuacja odnośnie tegorocznych rund Speedway Grand Prix jest bardzo dynamiczna. Jeszcze 16.04 w artykule SGP w Teterow odwołane cytowaliśmy wypowiedź Paula Bellamy, który mówił min.:

Jednak nadal jesteśmy zaangażowani w przeprowadzenie 11 imprez SGP w bieżącym sezonie.

Teraz na stronie speedwaygp.com pojawił się komunikat o odwołaniu kolejnych zawodów z cyklu Speedway Grand Prix.

Ze względu na trwające ograniczenia dotyczące zachowania odpowiedniego dystansu społecznego i niepewność związaną z powrotem imprez sportowych na duże obiekty w Walii, FIM, BSI i Principality Stadium postanowiły odwołać FIM Speedway Adrian Flux Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021 zaplanowane na 17 lipca 2021.

 Jesteśmy bardzo rozczarowani odwołaniem FIM Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

powiedział Paul Bellamy, wiceprezes ds. sportów motorowych w IMG w swojej wypowiedzi dla wspomnianego speedwaygp.com.

Nasz zespół ciężko pracował przez wiele miesięcy, sprawdzając wiele opcji z walijskim rządem i Principality Stadium w nadziei, że w lipcu będziemy mogli powitać zawodników i fanów z powrotem na stadionie w Cardiff. Jednak niestety z powodu ciągłej niepewności co do obostrzeń związanych z zachowaniem dystansu społecznego i innych koronawirusowych ograniczeń nie jesteśmy w stanie zorganizować kolejnej rundy SGP. Wiemy, ile to wydarzenie oznacza dla kibiców i zawodników i dziękujemy im za zrozumienie i wsparcie. 

– podsumował swoją wypowiedź Paul Bellamy.

Alex Luff, menedżer ds. Sprzedaży i obsługi imprez Principality Stadium Group Events, dodał:

Cieszyliśmy się przez 19 lat niezwykłych czasów podczas British FIM Speedway Grand Prix, najdłużej odbywającej się (poza międzynarodowym rugby) imprezy organizowanej na stadionie w Cardiff. Z ekipą promotorów z BSI wspaniale się współpracuje i podzielam ich rozczarowanie ogłoszeniem tegorocznej rezygnacji z walijskiej rundy SGP. Fani sportów motorowych z całego świata odwiedzali nas przez ostatnie dwie dekady. Imprezy zorganizowanej dla tak wspaniałych kibiców będzie bardzo brakowało w tym roku. 

Podano również informację o zwrocie pieniędzy za zakupione na 17 lipca br bilety.

Tak więc tegoroczny cykl o tytuł indywidualnego mistrza świata skurczył się do ośmiu turniejów. Z czego od samego początku runda SGP zaplanowana na 19 czerwca nie miała organizatora turnieju.

Dodatkowo w Warszawie na PGE Narodowym mamy w dalszym ciągu szpital polowy. Wątpliwe jest , by zdążyć z organizacją zawodów cyklu SGP na dzień 7 sierpnia.

Poza tym należy pamiętać, iż w dalszym ciągu kibice w Polsce nie mogą oglądać imprez organizowanych na stadionach.

Wiemy, iż pierwsze zawody tegorocznej SGP zaplanowano na 5 czerwca w Pradze. Czy i ta runda będzie odwołana, z pewnością dowiemy się w najbliższym czasie.